Nemaš račun? Registriraj se

Registracija je uspješno izvršena. Na tvoj mail smo poslali link za potvrdu korisničkog računa.

Hvala vam
Nova Lozinka

Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun

Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite

Odabrali ste resetiranje lozinke

Molimo postavite novu lozinku za svoj korisnički račun

Nemaš račun?
Nemaš račun? Registriraj se

Postani dio Dinamove obitelji!

Registriraj se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici

Presented by

FAVBET logo

Ne možeš pronaći ono što tražiš?
Možda ti pomogne nešto od sljedećeg:

Dinamo danas broji 50625 članova i prijatelja kluba
Učlani se

Uoči utakmice

Trener Krznar: Moramo se pobjedom vratiti „u normalu“

Autor fotografije: Josip Regović/Pixsell

Kako preusmjeriti misli i koncentraciju s dvaju nedavnih zahtjevnih izazova u Rijeci i Beču na nova iskušenja? To je glavna od tema koja ovih dana okupira Dinamova trenera Damira Krznara čija je želja „resetirati“ momčad nakon prvenstvenog remija na Rujevici i poraza protiv Rapida u Europa ligi i s punim angažmanom ući u novi okršaj. Plavi će u nedjelju u 15 sati dočekati Istru 1961 u ogledu 13. kola HT Prve lige.

– Napravili smo sve da momčad vratimo „u život“, da se fokusiramo na prvu sljedeću utakmicu. Sigurno je da poraz u Beču nećemo staviti pod tepih, ali nemamo vremena očajavati, u nedjelju je nova utakmica, novi dan za dokazivanje, i to je dobro u sportu, odmah slijedi fokus na nove izazove. Tu nema puno prostora za kalkuliranje, Dinamo uvijek igra na pobjedu, pogotovo u prvenstvu. Moramo napraviti sve da se s pobjedom vratimo „u normalu“ – istaknuo je trener Krznar.

Bit će to okršaj dvaju suparnika koji su se sučelili i u svibnju u finalu Kupa kad je Dinamo na travnjaku u Velikoj Gorici slavio sa 6:3. Zanimljivo, pulska je momčad istovjetnim rezultatom poražena i u nedavnom prvenstvenom dvoboju protiv Rijeke. Dinamo je, protiv Istre 1961 slavio u sve četiri prvenstvene utakmice prošle sezone pri čemu je jednom bilo 5:0, dok je triput slavio s tijesnih 1:0.

– Istra ima potencijala da preko kontranapada ugrozi svakog suparnika. Fokusirali smo se na to i u ovoj pripremi utakmice. Znači, moramo prevenirati njihove kontranapade, a pritom, naravno, u našoj fazi napada napraviti sve da se igra preseli u njihovu trećinu, 30 metara od njihova gola. Pokušat ćemo se postaviti tako, ali jasno je da trebamo biti oprezni, uz to i agresivni, puno snažniji u duelu nego što smo to bili u prošlim utakmicama.

U kakvom je stanju sama momčad? Što je s ozlijeđenim Brunom Petkovićem?

– Vjerovali smo da će Petković, nakon snažnog udarca u glavu na Rujevici, moći s pravim tretmanom izdržati iskušenja u Beču, ali nažalost, ipak nije mogao. Nećemo riskirati s njim u ovoj utakmici. Josip Šutalo je pod malim znakom pitanja s obzirom na snažan udarac koji je dobio u zadnjim minutama bečke utakmice – zaključio je trener Krznar.

 

 

Kopirano!