Nemaš račun? Registriraj se

Registracija je uspješno izvršena. Na tvoj mail smo poslali link za potvrdu korisničkog računa.

Hvala vam
Nova Lozinka

Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun

Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite

Odabrali ste resetiranje lozinke

Molimo postavite novu lozinku za svoj korisnički račun

Nemaš račun?
Nemaš račun? Registriraj se

Postani dio Dinamove obitelji!

Registriraj se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici

Presented by

FAVBET logo

Ne možeš pronaći ono što tražiš?
Možda ti pomogne nešto od sljedećeg:

Rijeka – Dinamo 4:0

Bodovi ostali na Rujevici, Dinamo dulje od poluvremena s igračem manje

Siloviti plotun razigranog Naisa Djouahre u Dinamovu mrežu i brzopotezno isključenje maksimirskog napadača Wilfrieda Kange usmjerili su dvoboj na Rujevici u kojem je Rijeka slavila uz sigurnu, agresivnu i nadahnutu izvedbu i zadržala mjesto na vrhu ljestvice. U ogledu 23. kola SuperSport HNL-a Rijeka je pobijedila Dinamo s 4:0 u dvoboju u kojem su plavi od 38. minute, pri vodstvu domaćih s 1:0, ostali s desetoricom na terenu.

Riječani su ovime ujedno izjednačili svoju rekordnu pobjedu protiv Dinama u povijesti: samo su još jednom slavili s četiri pogotka razlike, bilo je to u svibnju 1978. godine kad je također bilo 4:0. Štoviše, i tada su, baš kao i sada, Riječani na poluvremenu vodili s 3:0, a četvrti gol postigli u 52. minuti... Jedina je razlika što su plavi u tadašnjem okršaju cijelo vrijeme igrali sa svih 11 na terenu.

Dinamo je ovime ujedno izjednačio svoj najviši poraz u HNL-u. S rekordnih 4:0 prethodno ga je svladao Varteks, i to dvaput: u svibnju 1992. u Varaždinu i u studenom 2000. u Zagrebu.

Svoje jasne pobjedničke ambicije Riječani su pokazali i u trenucima dok su bili “kadrovski” izjednačeni sa suparnikom na terenu. Bruno Bogojević u 10. je minuti projurio desnom stranom pa sa sedam metara lansirao loptu malo pored suprotne vratnice. Uzvratio je Arbër Hoxha u 18. kad je glavom, nakon ubačaja iz kuta, također gađao pored gola.

Domaći su u 26. minuti priredili “uvertiru” u vodeći pogodak. Niko Janković ubacio je desnom nogom iz slobodnog udarca posve s lijeve strane, a Dejan Petrovič glavom sam s tri metra nadvisio plavu obranu i poslao loptu malo iznad grede. Ipak, već u sljedećem napadu pronašli su koridor do gola. Toni Fruk primio je loptu nadomak kaznenom prostoru, leđima okrenut golu, uspio ju je zadržati, ali je pored njega dotrčao Djouahra i iz prve, trzajem “iz koljena” s 18 metara proparao mrežu.

Marko Pjaca u 32. je minuti ubacio s lijeva, Arijan Ademi dočekao na suprotnoj strani, zavrnuo pred gol gdje je nadirao Hoxha kojeg su  domaći braniči u zadnji trenutak uspjeli omesti na vrhu peterca.

Dinamo je u 38. ostao bez isključenog Kange. Na visoku loptu, gotovo uz aut-crtu, istodobno su ispruženim nogama išli Kanga i domaći branič Stjepan Radeljić. Osječki je sudac Dario Bel pritom isukao drugi žuti karton Dinamovu napadaču.

Riječani su brojčanu nadmoć obilato naplatili u sljedećih pet minuta, na izmaku prvoga poluvremena. Prvo je, odmah u sljedećem napadu po Kanginu isključenju, Mladen Devetak projurio lijevom stranom, odigrao povratnu u sredinu gdje je na sedam metara potpuno sam bio Janković i lansirao u gol.

Na to se u 44. minuti nadovezao Petrovič koji je vješto iskoristio Djouahrin ubačaj iz kuta pa volejem torpedirao za 3:0.

Priču je u 52. minuti zaključio Duje Čop. Prvo je sveprisutni Petrovič ubacio desnom nogom s lijeva, Lindon Selahi na suprotnoj vratnici glavom spustio u sredinu, a Čop pred gol-crtom bez poteškoća skrenuo loptu u mrežu.

Čop je sedam minuta kasnije bio sam pred vratarem Ivanom Nevistićem koji je čudesno obranio naoko siguran pogodak, ali ipak je dojam da bi naknadnim pregledom VAR-a ovdje ipak bilo potvrđeno zaleđe. Janković je u 77. istrčao s lijeva sam pred Nevistića, ali je lopta proletjela pored suprotne vratnice.

 

Rijeka, 22. veljače 2022.

SuperSport HNL, 23. kolo

Rijeka – Dinamo 4:0

Stadion Rujevica

Rijeka: Zlomislić – Bogojević, Majstorović, Radeljić (88. Manev), Devetak – Petrovič, Selahi (85. Ilinković); Janković (85. Rukavina), Fruk, Djouahra (70. Menalo) – Čop (70. Gojak)

Trener: Radomir Đalović

Dinamo: Nevistić – Theophile, Galešić, Mmaee (46. Pierre-Gabriel), Franjić – Belcar (57. Kačavenda); Pjaca, Ademi (73. Rog), Baturina (57. Sučić), Hoxha (46. Kulenović) – Kanga

Trener: Fabio Cannavaro

Sudac: Dario Bel (Osijek), Gledatelja: 7.091

Crveni karton: Kanga (38. - drugi žuti)

Strijelci: 1:0 Djouahra (27.), 2:0 Janković (39.), 3:0 Petrovič (44.), 4:0 Čop (52.)

 

 

Kopirano!