Fantastični Modri: U 23 minute zabili četiri komada

Suci: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek), Siniša Premužaj (Varaždin), 1. DPS: Domagoj Ljubičić (Osijek), 2. DPS: Danijel Trampus (Osijek)

Dinamo: Ježina - Pinto, Šimunić, Capan, Pivarić - Ademi, Brozović, Antolić (od 77. Leko) - Soudani (od 77. Halilović), Fernandes (od 59. Lima), Čop

Rijeka: Vargić - Tomečak, Mitrović, Lešković, Leovac - Brezovec,  Močinić, Moises (od 64. Jugović) - Mujanović (od 47. Kvržić), Kramarić (od 76. Ajayi), Krstanović

Žuti kartoni: Šimunić (20.), Pivarić (26.), Ademi (35.) / Moises (22.), Krstanović (23.), Jugović (79.)

Strijelci: 1:0 Ademi (7.), 2:0 Pivarić (12.), 3:0 Čop (19.), 4:0 Šimunić (23.)

Dinamo je pred oko 7 tisuća gledatelja na gotovo nevjerojatan način otvorio derbi protiv Rijeke i nakon 23 minute imao prednost od četiri pogotka! Modri su fantastično ušli u utakmicu, golovima Ademija, Pivarića, Čopa i Šimunića ostvarili golemu prednost i tako šest kola prije kraja povećali prednost na golemih 11 bodova!

Ema izvela početni udarac

Derbi s Rijekom imao je humanitarni karakter jer je Dinamo odlučio svu zaradu pokloniti malenoj Emi Colner. Podsjetimo, osmogodišnja djevojčica boluje od cistične fibroze te će joj Dinamo omogućiti kupnju skupog aparata koji će joj olakšati disanje. Osim financijske pomoći djevojčica je dobila u nezaboravni trenutak kada je u dresu Dinama, držeći za ruku Josipa Šimunića i Alena Halilovića došla do centra Maksimira i izvela početni udarac.

Modri su najavljivali kako žele u izravnom dvoboju protiv Rijeke pokazati da su najbolja momčad u Hrvatskoj, ali teško je vjerovati da su i oni sami mogli zamisliti ovakvu utakmicu i pobjedu. Dinamo je od samog početka sjajno ušao u susret i nakon samo sedam minuta poslao prvu loptu iza Vargića. Bila je to krasna akcija iz prekida u kojoj je Brozović umjesto nabacivanja u gužvu kratko proigrao Antolića, ovaj daje za Čopa koji ubacuje u sredinu gdje Ademi šalje loptu u mrežu!

Slavlje se tek stišalo, a već je bilo 2:0. Pet minuta nakon prvog pogotka Antolić je izborio prekršaj na 22-23 metra, Pivarić je uzeo loptu i majstorski prebacio "živi zid" te poslao loptu u rašlje; fantastičan pogodak našeg lijevog beka. Pravi eurogol... 2:0 nakon 12 minuta. Već je to bilo nemoguće u derbiju, a Dinamo je u sljedećih deset minuta zabio još dva.

Modri nisu usporili niti nakon dva pogotka pa je u 19. minuti Čop natrčao na odbijanac poslije udarca Soudanija i pospremio treću loptu u mrežu da bi u 23. minuti kapetan Šimunić pogotkom glavom nakon centaršuta Antolića zaokružio nevjerojatan ulazak Modrih u utakmicu. Rijeka? Gosti nisu bili loši; dapače, vidjelo se da čvrsta i kvalitetna momčad koja je s razlogom druga. Ipak, vidjelo se i kako je Dinamo s razlogom ispred njih.

Sajo na klupi za pričuve

Nakon gotovo šest mjeseci i teške ozljede koljena na klupi za pričuve protiv Rijeke bio je Said Husejinović! Sajo nije ulazio u igru, ali sjajna je vijest da je nakon mjeseci i mjeseci napornog treniranja zaista blizu povratka na teren.

Naravno, Dinamo je nakon uraganskog početka usporio ritam te iako je nastavio dominirati više nije bilo golova. Iako, moglo je biti. Posebno u 15-tak minuta nastavka kada je nekoliko puta prijetio Soudani glavom te Čop, ali Vargić i obrana Rijeke su se sačuvali "petarde". S druge strane, Rijeka je imala par prilika ublažiti poraz, no Ježina je bio vrlo siguran. Dinamo je zapravo najbliže pogotku bio u 80. minuti kada je Lima ušao u kazneni prostor, a Tomečak ga "sapleo" s leđa, no sudac je umjesto na bijelu točku pokazao na – korner.

Dinamo je ovom fantastičnom pobjedom povećao prednost na 11 bodova, a do kraja prvenstva ostalo je još šest kola. Naravno, Modri (još) nisu matematički prvaci, no ovom su se pobjedom jako, jako približili nevjerojatnoj devetoj uzastopnoj tituli. Sljedeća utakmica igra se već u srijedu kada Dinamo gostuje u Splitu.