FC ARSENAL U23 - GNK DINAMO II 2:1 (1:0)

FC Arsenal U-23 (4-2-3-1): Iliev - Osei-Tutu, Medley, Mavropanos, Bola - Willock (od 65. Amaechi), Dasilva -  Dragomir, Nelson, Smith Rowe (od 75. Gilmour) - Nketiah. Trener: Steve Gatting.

GNK Dinamo (4-2-3-1): Horkaš - Perković (od 90. Lisakovich), Morris, Gabriel, Čabraja - Muhar, Đurasek (od 59. Plantak) - Ćuže, Cekici, Špikić - Božić (od 59. Miklić). Trener: Igor Jovićević.

Žuti kartoni: Špikić (14.), Muhar (47.)

Strijelci: 1:0 - Willock (27.), 1:1 - Miklić (74.), 2-1 Dasilva (87.)

U sunčanom Londonu druga momčad Dinama završila je svoj nastup u ovogodišnjem natjecanju Premier League International Cup. U četvrtfinalnom dvoboju koji je odigran na Meadow Parku, slavila je momčad Arsenala U-23 s  2:1.

Trener Jovićević optirao se za standardnu 4-2-3-1 formaciju koju momčad igra ove sezone. U prvom sastavu igrali su Morris i debitant Gabriel na stoperskim mjestima, Perković i Čabraja na bekovima, Muhar i Đurasek u sredini terena. Ofenzivni kvartet činili su Ćuže, Cekici, Špikić i Božić u vrhu napada.

Prvo poluvrijeme proteklo je u blagoj dominaciji Arsenala, dok su Plavi bazirali igru na kontra napade uz visoki blok u fazi obrane. Dinamo je prepustio Arsenalu kontrolu sredine terena te su Topnici prvi stvorili priliku u 11. minuti susreta. Smith Rowe je prošao po lijevoj strani i uputio oštar udarac koji je Horkaš uspio obraniti. Četiri minute kasnije ponovno Horkaš uspješno reagira nakon duge dijagonalne lopte i udarca Nketiaha. U 18. minuti vratar Dinama još se jednom istaknuo. Dasilva je precizno ciljao iz slobodnog udarca, ali Horkaš je sjajnom reakcijom izbio loptu u korner.

Ipak, u 27. minuti Arsenal je došao u vodstvo. Nakon vehementne akcije Nketiah je testirao Horkaša koji je uspio nakratko otkloniti opasnost, ali odbijenu loptu u mrežu je pospremio Willock. Do kraja poluvremena druga momčad Dinama preuzela je inicijativu te u 45. minuti kreirala prvu priliku, kad je Cekici s ruba kaznenog prostora šutirao pored gola.

Drugo poluvrijeme Dinamo je započeo agresivnije te kreirao tri velike prigode. U 54. minuti sjajnu priliku imao je Endri Cekici kad je s ruba kaznenog prostora oštro pucao, ali Iliev sjajno reagira. Samo tri minute kasnije, ponovno se Cekici nakon sjajnog poteza izborio izglednu priliku, izašao sam pred Ilieva, ali vratar Arsenala izvrsno brani. U nastavku akcije opasno je šutirao Špikić s ruba kaznenog prostora, ali neprecizno.

Nastavak je ponudio nove dvoboje Cekicija i Ilieva. U 67. minuti Iliev i treći put izlazi kao pobjednik nakon opasnog udarca Cekicija iz izgledne prilike. Pet minuta kasnije sjajnu kontru Dinama upropastio je Cekici. Modri 'deset' sjurio se sam pred Ilieva, ali umjesto udarca htio je dodati Mikliću i obrana Arsenala u posljednji trenutak otklonila je opasnost. Ipak, u 74. minuti Dinamo je zasluženo došao do izjednačenja. Špikić je izvanredno loptom u prostor pronašao utrčalog Miklića, koji precizno poentira i šalje loptu u donji desni kut gola.

Međutim, u 87. minuti Arsenal je ponovno došao u vodstvo, Dasilva je postigao pobjednički pogodak koji je londonski klub odveo u polufinale prestižnog natjecanja Premier League International Cupa.

Za drugu momčad Dinama slijedi početak proljetnog dijela Druge HNL, kad 3. ožujka gostuju kod Novigrada.