Igralište Hitrec-Kacian, 1.9.2018., 17:00h

GNK Dinamo II - NK BSK Bijelo Brdo 3:1 (0:1)

Dinamo II (4-2-3-1): Horkaš - Barišić, Franjić (od 82. Briški), Šutalo, Gogić - Plantak, Tolić (od 67. Knežević) - Hasić (od 85. Šipoš), Cekici, Marin - Ćuže. Trener: Igor Jovićević.

BSK Bijelo Brdo: Ilinčić – Gvozdenović (55. Ištvanić), Meter, Majtanić, Periša – Kovačić (89. Dorić), Kasač; Brlić (69. Pačar), Horvat, Krajček – Šimčić. Trener: Ivo Lišnjić

Žuti kartoni: Majtanić (45.), Kovačić (64.), Šutalo (90.)

Strijelci: 0:1 - Gvozdenović (6.), 1:1 - Marin (51.), 2:1 - Hasić (68.), 3:1 - Ćuže (84.)

Možda se u početku nekome i činilo da će momčad iz Bijelog Brda predstavljati prepreku veliku poput brda, ali na kraju su ipak morali izvjesiti „bijelu zastavu“. Bijelo Brdo od ove sezone ima novoga drugoligaša, zanimljivu momčad koja igra dopadljiv nogomet, a na takav su način ušli i u subotnji okršaj 2. kola Druge HNL protiv Dinama II u Maksimiru. Štoviše, BSK je i poveo na otvaranju utakmice, ali domaći su u drugom dijelu preokrenuli rezultat i pobijedili sa sigurnih 3:1 pa se sad vijore na vrhu ljestvice.

Već u šestoj minuti gostujući je desni branič Bojan Gvozdenović, nakon udarca iz kuta i odbijene lopte u kaznenom prostoru, spretno reagirao na „drugoj stativi“ i pogodio suprotni kut. Dinamo II je, unatoč snažnom pritisku potkraj prvoga dijela, izjednačio tek nakon odmora. Prethodno je vratar i kapetan Nikola Ilinčić uspio „bekendirati“ snažan udarac Endrija Çekiçija, a odmah potom i atraktivan, gromovit volej Ajdina Hasića iz okreta sa 18 metara iščupavši loptu ispod prečke. I sam je Çekiçi u samome smiraju prvoga dijela lansirao loptu malo preko gola.

Plavi su nastavili sa žestokim pritiskom pa je BSK-ova obrana ipak posrnula u 51. minuti. Çekiçi je zavrnuo loptu s desne strane, Antonio Marin uspio se nekako othrvati čuvaru i zahvatiti loptu koja se ipak otkotrljala u sami kut za 1:1.

No, to nije bio kraj plave kanonade. Domaći je branič Mario Meter greškom predao loptu Hasiću, on proigrao Çekiçija, koji je plasirao loptu u kut, a Ilinčić i ovaj put paradom skrenuo loptu izvan igrališta. Već je u sljedećem napadu Mario Ćuže, nakon efektnoga ubačaja Jakova Gogića, snažno gađao pod prečku, a Ilinčić i ovaj put „spidermanovski“ izbio loptu. Novi je Çekiçijev pokušaj nedugo kasnije sa 22 metra opet završio malo pored vrata.

Domaći su poveli u 68. minuti nakon što je Hasić spretno dočekao ubačaj s desne strane i glavom plasirao loptu u malu mrežu. Priču je zaokružio Ćuže šest minuta prije kraja kad je, nakon Çekiçijeva ubačaja slijeva, u punom naletu glavom zakucao pod prečku.

Bilo je tu još dopadljivih poteza. Hasić je, primjerice, efektnim dubinskim proigravanjem u 19. minuti našao Çekiçija, ali su domaći uspjeli iščeprkati loptu. Na sličan je način, teledirigiranom loptom u prazan prostor, Marin pronašao Leona Šipoša, koji je zaobišao vratara, ali su domaći u nastavku presjekli njegovu povratnu loptu. No, i to je bilo dovoljno za gromki pljesak s tribine. U sučevoj je nadoknadi Tomislav Knežević vješto proigrao Marina, koji je gađao rašlje, ali je lopta prohujala malo iznad prečke.

I gosti su na trenutke svratili u do Dinamova kaznenog prostora. Tako je, primjerice, Stjepan Šimčić još u 13. minuti sa 20 metara poslao loptu malo preko gola, da bi kasnije maksimirski vratar Dinko Horkaš odlično reagirao nakon snažnih udaraca Matka Kasača u 66. minuti i Kristijana Krajčeka u sučevoj nadoknadi vremena.

Trener Igor Jovićević desetak je minuta prije kraja ostao bez darovitoga i čvrstoga mladog stopera Bartola Franjića koji je napustio travnjak zbog ozljede. S klupe je uskočio Mihael Briški...

U dvoboju 3. kola, 8. rujna, plavi gostuju u Lučkom.