Premier League International Cup U-23

Dinamo U-23 remizirao u Walesu

Dinamova momčad do 23 godine odigrala je premijerno prvi susret u sklopu natjecanja Premier League International Cup. U natjecanju pod pokroviteljstvom engleske Premier League Dinamo je igrao na gostovanju kod Swansea Cityja te remizirao s 0:0.

Momčad trenera Cvitanovića otputovala je u Wales oslabljena za devet igrača, što zbog reprezentativnih akcija (Hudećek, Gjira, Soldo, Moro, Lovren, Špikić, Gojak), što zbog ozljeda (Olmo, Božić). S druge strane bila je momčad Swansea Cityja koja je u prvoj utakmici u skupini pobijedila nizozemski Feyenoord s 2:0 te po riječima njihovog trenera tada odigrala najbolju utakmicu u sezonu. Prije samog početka utakmice obje momčadi minutom šutnje obilježile su "Dan primirja" koji se obilježava u znak sjećanja na završetak Prvog svjetskog rata.

Dinamo je od početka krenuo odlučno, bio jača momčad na terenu, te u prvih 45 minuta imao tri izražene prilike za postizanje pogotka. Nažalost, u sva tri navrata ispriječio se okvir gola golmana Zabreta. Prvo je nakon pet minuta igre Filip Mihaljević glavom pogodio prečku, zatim je samo par minuta kasnije Matija Fintić s ruba kaznenog prostora pogodio stativu, da bi na kraju, nakon 20. minute ponovno Mihaljević glavom pogodio prečku.

U domaćem sastavu, koji je u prvom dijelu uspio kreirati samo poneke (polu)prilike zbog dominacije Dinama, najviše se istaknuo golman Zabret svojim obranama.

U nastavku ponovno je golman Swansea Cityja bio na visokom nivou. Tako je u 75. minuti u istoj akciji sjajno obranio dvije izgledne prilike Dinama (Mihaljević i Plantak). Pred sam kraj Kruno Ivančić mogao je šokirati Velšane, ali ponovno nije bilo sreće pred gostujućim golom. Na kraj, rezultat je ostao početnih 0:0, a Dinamo osvojio prvi bod u ovom prestižnom natjecanju.

Nakon ovog susreta, preotale dvije utakmice u ovom natjecanju Dinamo igra sredinom prosinca kada u Londonu gostuje kod Chelseaja (16. prosinca) te protiv Feyenoorda (20. prosinca).

Swansea City - Dinamo II 0:0 (0:0)

Swansea City: Zabret - Ried, Plezier, Blair (90. Dyson), Davies, Rodon, James, Holland, Baibi, Byers, Bray (71. Samuel). Trener: Gary Richards.

Dinamo II: Miškić - Burić (58. Džijan), Uremović, Perić, Čabraja - Muhar - Ivančić (90. Gogić), Plantak, Fintić, P. Mamić (87. Miklić) - Mihaljević. Trener: Mario Cvitanović.

Žuti kartoni: Burić, Plantak