Suci: Jurica Mihalj (Velika Mlaka), Jerko Crnčić (Vrbovec), Vedran Šurak (Stupno), Tomislav Bionda (Zaprešić)

Gledatelja: 2000

Oštrc: Bobek – Hendija, Trčak, Mikac, Puklin – Labaš (od 71. Borovčak), Popek – Kesak, Mijatović (od 64. Golub), Beljak – Lajšić (od 60. Dominić)

Dinamo: Ježina – Matel, Goncalo (od 71. Soldo), Morris, Musa – Machado (od 60. Moro), Gojak – Olmo, Ćorić, Cekici – Hodžić (od 64. Badji)

Strijelci: 1:1 Trčak (44.) / 0:1 Machado-11m (26.), 1:2 Morris (48.), 1:3 Cekici (55.), 1:4 Hodžić (57.), 1:5 Olmo (63.), 1:6 Cekici (68.), 1:7 Matel (81.)

Dinamo je uvjerljivom pobjedom mirno i sigurno prošao Zlatarom i plasirao se u osminu finala Kupa. Modri su dominirali cijelu utakmicu, a iako su domaćini na odmor uspjeli otići s 1:1 u nastavku je Dinamo bio izuzetno konkretan, zabiti čak šest golova i uvjerljivo se plasirati u iduću fazu natjecanja.

Zgusnut raspored utakmica u rujnu na početku novoga tjedna odveo je Modre u Zlatar; mjesto u Krapinsko-zagorskoj županiji gdje je prvake i branitelje naslova čekala fešta i – NK Oštrc. Modri su, kao i uvijek na ovakvim utakmicama,zaigrali su sastavu koji nikada nije i vjerojatno neće igrati ponovno što znači da je bilo puno promjena kao i debitanata u sastavu.

Dinamo je, očekivano, od samog početka stisnuo domaćine i dominirao, a igralo se gotovo isključivo na polovici domaćina. Machado i Gojak su kontrolirali sredinu terena, Ćorić s kapetanskom trakom oko ruke je diktirao igrom Modrih odnosno Žutih i već u prvih desetak minuta su prvaci stvorili nekoliko lijepih prilika. Prvo je u 4. minuti prijetio Olmo, nešto kasnije Hodžić, a u zatim i Ćorić da bi u 26. minuti Modri poveli.

Cekici je srušen u kaznenom prostoru, sudac pokazuje na bijelu točku, a Machado je precizan i Dinamo je zasluženo poveo. Par minuta kasnije Modri su bili jako blizu novom pogotku kada je Ćorić pogodio vratnicu, a njegov drugi pokušaj Bobek brani. Dinamo je dalje stiskao, domaćini su rijetko uopće prelazili na polovicu prvaka, ali kada su na kraju prvog dijela to napravili – izvukli su maksimum.

U 44. minuti su domaćini izborili korner, Labaš je ubacio, a  Trčak utrčao na prvu vratnicu i glavom poslao loptu u mrežu. Naravno, bio je to znak za golemo slavlje oko dvije tisuće navijača koji su se nakrcali na tribinu, ali i oko igrališta u Zlataru. Ipak, Dinamo je nastavio dominirati u nastavku i ubrzo su stvari "sjele na svoje mjesto". Naime, u prvih deset minuta nastavka Modri su zabili tri gola i sve riješili.

Za sjajnu 7:1 pobjedu Dinama u 1/16 finala Kupa zaslužni su redom bili Machado, Morris, Cekici, Hodžić, Olmo Cekici i Matel.

Već u 48. minuti Bobek sjajno brani udarac Machada iz slobodnjaka, a samo minutu kasnije – Dinamo je opet poveo. Ćorić je ubacio iz kuta, bila je gužva u kaznenom prostoru, a na kraju je Morris lijepo pogodio suprotni kut za debi iz snova. Dinamo je nastavio stiskati pa je u 55. minuti nakon lopte u prostor Cekici izbio sam pred Bobeka i lijepo ga prebacio za 3:1. Ako su se domaćini još nadali čudu dvije minute kasnije Musa prolazi po strani, ubacuje u sredinu, a Hodžić glavom iz blizine šalje loptu u mrežu za 4:1.

Prvaci su nakon toga ipak malo usporili, u igru su ušli Moro i nešto kasnije Badji, no Modri su nastavili "trpati". Tako je prvo Olmo u 63. minuti pogotkom završio lijepu akciju Dinama da bi pet minuta kasnije kapetan Ćorić našao Cekicija koji glavom zabija za velikih 6:1. Dinamo je do kraja imao još nekoliko lijepih prilika, ali iz blizine su preko gola pucali prvo Gojak, a nešto kasnije s par metara i nakon ubačaja Cekicija i Badji.

Ipak, bilo je previše prilika i vremena do kraja da još koja lopta ne bi završila u mreži, a to se dogodilo u 81. minuti kada je Matel lijepo reagirao nakon novog prodora Muse i zabio za 7:1.

Dinamo je tako uvjerljivom pobjedom mirno i sigurno prošao u iduću fazu natjecanja. Iduća utakmica igra se već u petak kada u 18:00 na Maksimir u 11. kolu prvenstva dolazi Osijek.