Dinamo (4-1-4-1): Zagorac - Moharrami, Dilaver, Perić, Leovac - Šunjić - Hajrović (od 64. Kadzior), Fiolić (od 58. Knežević), Olmo, Oršić - Gavranović (od 73. Menalo). Trener: Nenad Bjelica.

Istra 1961 (4-2-3-1): Čondrić - Franić, Rodriguez, Rufati, Senzemba (od 58. Rubić) - Segado, Espinoza - Sane, Iglesias (od 75. Ivančić), Grujević - Miljanić (od 64. Vila). Trener: Manuel Marquez.

Žuti kartoni: Rodrugez (38.), Grujević (43.), Šunjić (57.)

Strijelci: 1:0 - Gavranović (13.), 2:0 - Leovac (45+1.), 3:0 - Gavranović (47.)

Igrači Dinama stigli su do zaslužene prvenstvene pobjede u novoj sezoni Hrvatski Telekom Prve lige nakon što su golovima Gavranovića i Leovca uz 3:0 svladali goste iz Pule.

U odnosu na prethodnu utakmicu u Izraelu, trener Bjelica odlučio se za pet promjena u sastavu. Moharrami je igrao na desnom beku, Perić kao stoper, Šunjić kao zadnji vezni, dok su Fiolić i Gavranović igrali u napadu.

Kontrolirali su igrači Dinama u potpunosti igru u prvom dijelu susreta, kad su imali čak 11 udaraca te gotovo 70 posto posjeda lopte. Već prva prava prilika donijela je vodstvo. Igrala se 13. minuta kad je Hajrović ubacio iz slobodnog udarca, a Gavranović glavom usmjerio loptu u donji lijevi kut za 1:0 i svoj 10. pogodak u 20 nastupa za Dinamo!

Lepršavost u igri mogla se uočiti akcijom iz 20. minute, kad je Olmo lijepo podvalio loptu u prostor za Gavranovića, ali vratar Čondrić lijepo je obranio. Samo pet minuta kasnije plasirani udarac Olma prošao je tik uz vratnicu. Zatim je i Fiolić imao nekoliko lijepih poteza i udarac koji je završio pored gola.

Do kraja poluvremena Dinamo je potvrdio svoju nadmoć s još dvije velike prilike. Prvo je u 44. minuti Oršić sjajnom okomitom loptom u sjajnu priliku izbacio Gavranović, ali bio je neprecizan. Zatim u sudačkoj nadoknadi Oršić je započeo akciju, Gavranović i Leovac su lijepo kombinirali, prvi je asistirao, a potonji iz blizine poslao loptu u mrežu za svoj prvijenac u plavom dresu.

U nastavku su igrači Dinama također bili raspoloženi. I već nakon dvije minute povećali vodstvo. Hajrović je prošao po desnoj strani, ubacio prizemno u sredinu, gdje Gavranović pravim golgeterskim potezom, efektno petom, šalje loptu u mrežu za gromoglasan pljesak tribina.

Plavi su nastavili s pritiskom i nakon trećeg pogotka, veliku prigodu imao je u 64. minuti Bojan Knežević, čiji udarac su s gol-crte očistili Puljani. Poljak Damian Kadzior upisao je prvi nastup za Dinamo, a zamalo je mogao imati debi iz snova. Naime, u 70. minuti imao je sjajnu priliku, ali vratar Čondrić obranio je pokušaj Kadziora. Do kraja susreta domaćin je kontrolirao igru, a promjene rezultata nije bilo.

Nakon 2. kola HT Prve lige i zaslužene 3:0 pobjede igrači Dinama okreću se nastavku borbe za mjesto u Ligi prvaka. Već u nedjelju putuju u Kazahstan gdje ih u utorak, 7. kolovoza, s počekom u 16h po hrvatskom vremenu očekuje prva utakmica 3. pretkola Lige prvaka protiv kazahstanskog prvaka FC Astana. Uzvrat je na Maksimiru 14. kolovoza, u 20 sati.