Suci: Goran Gabrilo, Hrvoje Radić, Alen Jakšić, Jakov Titlić

Gledatelja: 610

Dinamo: Livaković - Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac - Šunjić - Atiemwen (od 64. Hajrović), Moro, Olmo, Oršić (od 74. Šitum) - Petković (od 77. Andrić)

Gorica: Kahlina - Mchedlishvili, Čagalj, Jovičić, Špičić - Miya, Maloča, Suk, Lovrić - Ndiaye, Zwolinski

Strijelci: 1:0 Moro (17.), 2:0 Olmo (21.), 2:1 Ndiaye (25.), 3:1 Leovac (71.)

Utakmica 34. kola HT Prve lige donijela je susret Dinama i Gorice na Maksimiru u kojoj su Plavi dominirali i zasluženo slavili 3:1. Na listu strijelaca upisali su se Nikola Moro, Dani Olmo i Marin Leovac.

Trener Nenad Bjelica upisao je lijepu pobjedu baš na datum kada se obilježava njegovih godinu dana na mjestu glavnog trenera Dinama. Za ovaj je susret odabrao sljedeći početni sastav: Na golu Livaković, na bokovima Stojanović i Leovac, a stoperi Dilaver i Theophile. Zadnji vezni Šunjić, a vezna linija Atiemwen, Moro, Olmo i Oršić. Špica je bio Petković.

Na kišnom maksimirskom travnjaku Plavi su poveli već u 17. minuti susreta. Atiemwen je primio loptu nakon ubačaja na desnoj strani, riješio se čuvara i gurnuo do Mora koji posprema loptu u mrežu za 1:0. Tek četiri minute kasnije stiglo je novo veselje za domaćina. Leovac je lijepo ušao u kazneni prostor po lijevoj strani i vratio na liniju 16 metara s koje Olmo silovito šalje loptu u suprotni kut za povećanje prednosti.

Aktivna borba na travnjaku u prvih pola sata igre donijela je ipak i slavlje za goste iz Velike Gorice. U 25. minuti Lovrić je s lijeve strane ubacio u kazneni prostor, a Ndiaye zatim iz blizine matirao Livakovića za smanjenje na 2:1. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata.

U nastavku susreta, točnije u 67. minuti Suk je igrao rukom, a sudac pokazao na bijelu točku. Pokušaj Petkovića vratar Kahlina dobro je pročitao i spremno obranio. Bez obzira na prednost od jednog pogotka, Dinamo nije prestao s pritiskom na gostujuća vrata niti s prilikama; kombinirali su Hajrović i Petković, ali akcija nije ugrozila goste. Novo povećanje prednosti Plavih stiglo je u 71. minuti. Leovac je krasno zatresao mrežu Gorice iz voleja s nekih 18 metara, a ekipa trenera Bjelice zadržala je rezultat do kraja i apsolutno zasluženo upisala još jednu pobjedu.

Nakon okršaja s Goricom, igrači Dinama okreću se skorom nadolazećem prvenstvenom susretu 35. kola, protiv Intera u Zaprešiću (subota, 18.5., 16:30h). Podsjetimo, bliži se kraj aktualne sezone, a idući tjedan pred Plavima su još samo ispit u finalu Kupa protiv Rijeke na Aldo Drosini (srijeda, 22.5.) i zadnja utakmica, na Maksimiru derbi protiv Hajduka (nedjelja, 26.5.).