Hrvatski dragovoljac – Dinamo II 1:1

Štrok efektnim golom spasio bod “dragovoljcima”

Samo su ih tri minute dijelile od “okruglih” 500... Nogometaši Hrvatskog dragovoljca uspjeli su sačuvati svoju mrežu u pet uzastopnih utakmica, u punih osam sati efektivne igre nisu primili pogodak! Pokleknuli su ovoga petka kad im je mrežu zatresao Davor Lovren, i to iz jedanaesterca. Niz im je, dakle, trajao 497 minute... Ovoga su petka u zanimljivoj i sadržajnoj utakmici u Sigetu Hrvatski dragovoljac i Dinamo II odigrali 1:1 u dvoboju 13. kola Favbet Druge HNL. Bod domaćima osigurao je Hrvoje Štrok efektnim pogotkom u sučevoj nadoknadi. U tim je trenucima maksimirska momčad igrala s desetoricom nakon što je u 75. minuti zbog drugoga žutog kartona travnjak morao napustiti Karlo Muhar.

Štrok je s klupe ušao u 79. minuti i u svom je prvom dodiru s loptom, kada službeni spiker još nije stigao niti objaviti zamjenu, snažno pucao s ruba kaznenog prostora, a maksimirski vratar Dario Miškić uhvatio loptu. No, zato je bio nemoćan u drugoj minuti sučeve nadoknade kad je Štrok prihvatio loptu na 18 metara i gromovitim udarcem proparao rašlje za konačnih 1:1. Štoviše, nekadašnji Dinamov vezist i miljenik maksimirske publike lani je čak dvaput tresao mrežu Dinama II, i to u dresu dva različita kluba. Prvo je na travnjaku Hitrec-Kaciana zabio za Goricu koja je pobijedila 3:1, a potom i za Hrvatski dragovoljac u pobjedi 2:0, također u Maksimiru.

Domaći su u Sigetu bili nadomak vodstvu u 37. minuti. Maksimirski branič Kobie Morris i napadač crnih Ivan Božić trčali su prema lopti u Dinamovu kaznenom prostoru. Božićev pad sudac je procijenio prekršajem za kazneni udarac. Loptu je na bijelu točku namjestio upravo Božić, pokušao Miškića prevariti “panenkom”, ali lopta je nakon njegova loba pogodila prečku i odbila se izvan igrališta.

No, zato je jedanaesterac četiri minute kasnije osvanuo na drugoj strani terena. Dinamov desni branič Filip Uremović zavrnuo je u sredinu, a lopta pritom u gužvi pogodila nekog od domaćih igrača u ruku. Lovren je sigurno izveo jedanaesterac za vodstvo plavih.

Momčad trenera Marija Cvitanovića imala je još nekoliko prilika. Ali Karimi u 51. je minuti na lijevoj strani vješto proigrao Krunu Ivančića, on izbio sam pred vratara Zlatka Šolčića, koji mu je ipak uspio zaustaviti udarac. Odmah potom Matija Fintić pokušao je sa 20 metara, ali je lopta prohujala malo iznad vrata da bi već u sljedećem napadu Amer Gojak okušao udarac iskosa s lijeve strane pucavši po zemlji, no Šolčić je i ovaj put bekendirao loptu.

Dinamo II je 15 minuta prije kraja ostao bez jednog od svojih glavnih motora. Muhar je zbog prekršaja na sredini terena zaradio drugi žuti karton. Dragovoljci su to uspjeli kapitalizirati maestralnim Štrokovim pogotkom u samoj završnici.

U sljedećem kolu, u nedjelju, 6. studenoga, Dinamo II na svom terenu dočekuje momčad Šibenika.