Prijateljska utakmica, stadion Fazanerija, Murska Sobota, 04.07.2018.

GNK Dinamo (4-1-4-1): Šemper - Stojanović (od 59. Moharrami), Lešković (od 59. Theophile), Perić, Lecjaks - Gojak (od 65. Majer) - Šitum, Fiolić, Olmo, Oršić - Budimir (od 59. Menalo). Trener: Nenad Bjelica.

Triglav Kranj (4-2-3-1): Kaselj, D. Kryeziu, Kuhar, Kumer, Arh-Česen, Krstić, E. Kryeziu, Tijanič, Majcen, Novak, Žurga.

Strijelci: 1:0 Šitum (7.), 2:0 Fiolić (28.), 3:0 Olmo (46.), 4:0 Budimir (52.)

Nakon što su u utorak igrači Dinama upisali 6:1 pobjedu protiv Austrije Klagenfurt, dan kasnije odigrali su još jednu prijateljsku utakmicu i pokazali odličnu igru. Modri su bili bolji od slovenskog prvoligaša Triglava i slavili uvjerljivih 4:0. Strijelci su u prvom dijelu bili Šitum i Fiolić, dok su se u drugom poluvremenu na listu strijelaca upisali Olmo i Budimir.

Od prve minute u ovaj su susret krenuli na golu Šemper, stoperi Lešković i Perić, na bokovima Stojanović i Lecjaks. Zadnji vezni Gojak, a ispred njega Šitum, Fiolić, Olmo i Oršić. Špica je bio Budimir.

Bili su igrači Dinama razigrani od prve minute, nizali prilike, igrali dobro u obrani i kreirali brze napade. Nisu dopustili protivniku iz Kranja da preuzme kontrolu niti posjed lopte. Do prvog pogotka čekali smo samo sedam minuta. Olmo je ubacio s lijeve strane na drugu vratnicu, Fiolić precizno nogom spustio pred gol do Šituma koji s par metara sigurno posprema loptu u mrežu za 1:0.

Nešto kasnije imao je dvije prilike i rastrčani Oršić, ali nažalost nismo vidjeli golove. Prvo je na ubačaj Stojanovića s desne strane glavom poslao loptu pokraj gola, a par minuta kasnije iz slobodnog je udarca silovito uputio direktni udarac preko grede. U 26. minuti s ruba kaznenog prostora odapeo je hrabro i Lecjaks, ali lopta je ostala u bloku.

Razigran i raspoložen bio je posebno Dani Olmo koji je asistirao za dva pogotka, pa i sam proslavio pogodak. Mladi je Španjolac u 28. minuti precizno dodao do Fiolića koji je s nekih 22-23 metra sjajno neobranjivim udarcem zatresao mrežu Triglava za 2:0.

Dobro je reagirala obrana Dinama cijelu utakmicu, a u 34. minuti susreta pravovremenom su reakcijom pred golom Šempera protivnika zaustavili Stojanović i Lešković. Najbolja prilika za Triglav bila je u 41. minuti nakon prekršaja na Novaku. Slobodan udarac s nekih 20 metara otišao je, srećom, preko gola, a Modri su uz 2:0 priveli kraju prvo poluvrijeme.

Krenuli su Modri u nastavak u istom sastavu, a samo je jedna minuta bila potrebna da se i mladi Španjolac upiše u strijelce. Nakon pogreške protivnika Dani je došao do lopte na nekih 20 metara, primirio loptu i sam se odlučio na udarac pa zatim silovito brzinski poslao loptu u desni gornji kut.

Triglav nije imao rješenje za obranu Modrih, a već u 52. minuti susreta gledali smo novo veselje za klupu Dinama. Olmo je lijepo projurio po lijevoj strani, napravio još jedan fini potez i gurnuo do Budimira koji ulazi u kazneni prostor i nakon duela s golmanom iz peterca prizemnu šalje u gol za 4:0. Do kraja susreta Dinamo je mirno priveo susret kraju.

Momčad trenera Nenada Bjelice odradit će treninge u četvrtak i petak, a u subotu je na rasporedu posljednja utakmica pripremnog dijela u Sloveniji. Protivnik je poljski klub Cracovia. Povratak u Zagreb na rasporedu je također u subotu.