Dinamo - Gorica 2:3

Atraktivna utakmica, pet pogodaka i pobjeda Gorice

Dvije utakmice u manje od 24 sata. Dinamo se u ovakvom “ubrzanom” ritmu priprema za skorašnji nastavak prvenstvene sezone predviđen za 6. lipnja. Nakon što je u petak na glavnom maksimirskom travnjaku u prvoj trening utakmici svladao Osijek s 2:1, ove subote bolji su bili – gosti. Gorica je slavila s 3:2.

Dva i pol mjeseca stanke uvjetovane pandemijom razgorjeli su želju i igračima i trenerima, svim akterima, pa smo ovoga tjedna svjedočili dvjema uzastopnim, “back to back” utakmicama kojima je i prekinut dugotrajni nogometni post. Tri pogotka u prvoj, pet u drugoj utakmici, atraktivni golovi, akcije za pljesak, k tome i neiskorišteni jedanaesterac, sugeriraju da nas i u nastavku sezone čekaju dopadljive utakmice.

I ovaj su put, baš kao što je to bio i slučaj dan ranije između Dinama i Osijeka, obojica trenera sredinom drugoga dijela promijenili gotovo kompletnu postavu. Maksimirski strateg Igor Jovićević je, razumljivo, dozirao napore igračima pa je protiv Gorice izveo posve različitu postavu u odnosu na dvoboj protiv Osječana.

Plavi su poveli u 20. minuti kad je Lovro Majer efektno iz slobodnoga udarca malo iskosa s desne strane sa 18 metara “ležerno” lansirao loptu u bliže rašlje. Plavi su nadomak vodstvu bili još u šestoj minuti kad je Marin Leovac poslao loptu u for Bruni Petkoviću, on spretno zaobišao vratara, ali je u zadnji trenutak izgubio ravnotežu...

Gorica je izjednačila iz dopadljive akcije u 39. minuti. Marijan Čabraja povukao je napad lijevom stranom, proigrao Matiju Dvornekovića koji je utrčao u kazneni prostor, proslijedio pred vrata gdje je natrčao Joey Suk i sa osam metara pogodio udarcem iz prve.

Gosti su nadomak vodstvu bili u 52. minuti propustivši realizirati jedanaesterac. Cherif Ndiaye pokušao je iznenaditi udarcem škaricama, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu, no u nastavlu akcije maksimirski je branič Sadegh Moharrami startao na Dvornekovića, a sudac pokazao na 11-erac. Ulogu izvođača preuzeo je Ndiaye, ali je Dinamov vratar Reanto Josipović letom u svoj donji lijevi kut uspio iščupati loptu.

Ono što nisu uspjeli s bijele točke, jesu “iz igre”. Gosti su zaslužili pljesak za dopadljivu akciju u 61. minuti kad su Jiloan Hamad i Ndiaye efektnim dodavanjima iz prve, pritom i atraktivnim potezom petom, dojurili pred maksimirska vrata. Ndiaye je, nakon Hamadova završnog dodavanja, pogodio donji kut. Paulius Golubickas u 79. je minuti i povisio vodstvo kad je vješto iskoristio dodavanje Ognjena Mudrinskog s desne strane.

Četiri minute kasnije Dinamo je smanjio nakon što je Tomislav Krizmanić povukao polukontru, proslijedio Mariju Ćuži na desnu stranu, a on smireno poslao loptu u mrežu.

Zagreb, 23. svibnja 2020.

Trening utakmica

Dinamo – Gorica 2:3

Stadion Maksimir

Dinamo; do 73. minute: Josipović – Moharrami, Šutalo, Franjić, Leovac – Moro; Hajrović, Majer, Ivanušec, Marin – Petković; od 73. minute: Krkalić – Hrvoj, Kim H., Jelenić, Jurišić – Burton; Ćuže, Krizmanić, Julardžija, Karrica – Šipoš (90+2. Barišić)

Trener: Igor Jovićević

Gorica: Kahlina – Muhammed (84. Moro), Steenvorden (62. Ćelić), Krizmanić (62. Jovičić), Čabraja – Kalik (70. Maslowski), Babec (76. Maloča); Hamad (62. Šroler), Suk (62. Golubickas), Dvorneković (70. Gadže) – Ndiaye (62. Mudrinski)

Trener: Valdas Dambrauskas

Sudac: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina), Gledatelja: - (utakmica zatvorena za javnost)

Strijelci: 1:0 Majer (20.), 1:1 Suk (39.), 1:2 Ndiaye (61.), 1:3 Golubickas (79.), 2:3 Ćuže (83.)