Trener Nenad Bjelica

Čestitam dečkima na pobjedi nakon ovako napornog tjedna

Autor fotografije: Luka Stanzl/PIXSELL

Dobro smo ušli u utakmicu, pogotovo je dobro uzgledalo u drugom dijelu prvoga poluvremena kad smo imali vrlo dobre prilike, istaknuo je Dinamov trener Nenad Bjelica nakon maksimirske pobjede protiv Slavena Belupa s 1:0.

– Da smo postigli i drugi gol vjerojatno bismo time i „otvorili“ utakmicu pa suparnika primorali da malo više izađe. Oni su se disciplinirano branili i čestitam im tome. Kažem, da smo došli do drugog pogotka, vjerojatno bi nam kasnije bilo lakše. Ovako smo do kraja „strijepili“ za pobjedu, ali čestitam svojim dečkima što su nakon dosta napornog tjedna uspjeli smoći snage i pobijediti – dodao je trener Bjelica.

Nakon duljeg su vremena ponovno zaigrali François Moubandje i Izet Hajrović.

– Tako je, vraćamo ih „u život“. Moubandje je dobio priliku, ali nije mu lako ako ne igra u kontinuitetu. Odigrao je solidno, ništa spektakularno. Uostalom, ni cijela momčad nije odigrala baš spektakularno. Hajrović je ušao s klupe, ali teško je u tih 15, 20 minuta pokazati što možeš i znaš, pogotovo ako nemaš kontinuitet. Obojica dobro rade, dobro treniraju i u odeđenom trenutku ćemo ih trebati. Evo, danas smo ih trebali.

Unatoč tome što niste zabili taj drugi pogodak, izgledali ste dosta dobro, pogotovo trkački. Uostalom, Slavenu ste pružili vrlo malo.

– Dečki su bili angažirani, stvarno suparniku nisu omogućili ni polušansu. Ali, da bi više pružio u napadu, moraš imati više prostora i svježine, trebaju ideje i maštovitost, a toga nam je nedostajalo, pogotovo u drugom poluvremenu. Slaven se dobro branio i na tome mu čestitam.

Kako planirate provesti pauzu zbog reprezentacije? Prva sljedeća prvenstvena utakmica je protiv Gorice u gostima, 18. listopada.

– Prvi trening imamo u utorak poslijepodne, potom u srijedu ujutro pa idemo u Bosnu i Hercegovinu gdje u četvrtak igramo protiv Žepča, a u petak protiv tuzlanske Slobode. Ostaju nam samo sedmorica igrača na raspolaganju iz prvog sastava, svi ostali su iz druge momčadi. Ići će Đira, Franjić, Baturina, Šipoš... Imat ćemo dobru momčad u BiH – zaključio je trener Bjelica.