Dinamo bez titule pobjednika Hrvatskog kupa

Suci: Damir Batinić, Tomislav Petrović, Miro Grgić, Goran Pataki

Dinamo: Livaković - Stojanović, Theophile (od 78. Hajrović), Dilaver, Rrahmani (od 46. Leovac) - Šunjić, Ademi - Atiemwen (od 46. Gavranović), Olmo, Oršić - Petković

Rijeka: Sluga - Capan, Escoval, Župarić, Punčec, Tomečak - Lepinjica (od 75. Lončar), Pavičić - Kvržić, Halilović, Čolak

Žuti kartoni: Capan, Čolak, Theophile, Gavranović

Strijelci: 0:1 Čolak (13.), 0:2 Halilović (39.), 1:2 Oršić (63.), 1:3 Kvržić (83.)

Dinamo nije uspio obraniti dvostruku krunu ove sezone. U finalu Hrvatskog kupa odigranom na Aldo Drosini u Puli, Rijeka je proslavila 3:1 pobjedu i nakon susreta podignula Rabuzinovo sunce u zrak.

Iako su igrači Dinama matematički osigurali naslov prvaka Hrvatske koji će proslaviti u nedjelju protiv Hajduka na Maksimiru, ostaje žal što ipak nisu uspjeli u velikom finalu i ovoj sjajnoj sezoni obraniti duplu krunu i na novih godinu dana u svoje bogate vitrine pospremiti oba trofeja.

Trener Bjelica krenuo je protiv Rijeke u finalu sa sljedećim sastavom: na golu Livaković, stoperi Theophile i Dilaver, a na bokovima Stojanović i Rrahmani. Zadnji vezni Šunjić, a u veznoj liniji Atiemwen, Ademi, Olmo i Oršić. Špica je bio Petković.

Već u trećoj minuti stisnuo je Dinamo, Oršić pucao s 20 metara, ali loptu šalje daleko od gola. Nekoliko minuta kasnije sjajna obrana Livakovića koji spašava direktni siloviti udarac Tomečaka. Ipak, greška u petercu koštala je Plave u 13. minuti, Halilović je izveo korner za Rijeku s lijeve strane, Petković spustio loptu na par metara i htio ispucati, ali Čolak natrčava, uzima loptu i zabija za 1:0 vodstvo Rijeke.

U 31. minuti najveća prilika za Dinamo, Ademi je dao povratnu do Oršića koji s 8-9 metara puca preko gola. Par minuta kasnije, u 37. minuti s nekih 20 metara odapeo je Petković, nažalost malo preko gola Rijeke. 39. minuta susreta donijela je novo neugodno iznenađenje za zagrebačku ekipu kada je na 2:0 iz blizine postavio Halilović. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata.

U nastavku susreta Bjelica je napravio dvije izmjene. Izašli su Rrahmani i Atiemwen, a ušli Gavranović i Leovac; bilo je jasno da Dinamo mora dati sve od sebe da zabije gol, a to se i vidjelo na terenu. Plavi su krenuli jače, agresivnije, nizali prilike i stvarali jak pritisak na Rijeku. Ipak, na kraju će se pokazati da niti to nije bilo dovoljno. U 51. minuti utakmice Oršić je dodao na rub peterca gdje je bio Petković koji dodaje do Gavranovića, a Mario na kraju glavom loptu šalje preko gola. Par trenutaka kasnije okušao je svoj udarac i Petković, ali udarac je bio preslab.

Sretna 63. minuta napokon je donijela veselje i slavlje za Plave! Petković je pucao s par metara, Sluga obranio, lopta se odbila do Ademija koji nije dobro zahvatio, a zatim na loptu stiže Oršić i silovito puca u rašlje za smanjenje prednosti Rijeke! U 74. minuti sjajna prilika za izjednačenje na 2:2, ali Plavi to nažalost nisu iskoristili. Sudac je pokazao na bijelu točku nakon što je Escoval igrao rukom, a zatim je pokušaj Olma s 11 metara vratar Sluga spretno obranio. U 83. minuti Rijeka je odigrala dobru akciju i povisila prednost. Kvržić je u kaznenom prostoru primio dugu loptu i iskosa silovito zatresao suprotni kut za 3:1, a tim je rezultatom susret i završen. Dinamo će tako ove sezone proslaviti naslov prvaka, dok će iduću sezonu krenuti u borbu za povratak trofeja Kupa na Maksimir.

Plavi se vraćaju u Zagreb gdje ih još očekuje posljednja utakmica sezone - derbi s Hajdukom na Maksimiru kojim će završiti prvenstvenu sezonu u kojoj su dominirali. Susret je na rasporedu u nedjelju, 26. svibnja u 19 sati, a sve navijače pozivamo da dođu s igračima proslaviti titulu najbolje momčadi u Hrvatskoj!