2. kolo HT Prve lige

Dinamo četvorkom kroz Kranjčevićevu, debitirali Bulat i Špikić

Autor fotografije: Josip Regović/Pixsell

Protiv Ciprana su „uzajamne pogotke i asistencije“ razmijenili Lovro Majer i Kristijan Jakić, a protiv Hrvatskog dragovoljca isto su to učinili – Majer i Josip Šutalo. I to istim redoslijedom, ali i gotovo istovjetnim načinom kao i protiv Omonije: u oba je slučaja maksimirska desetka zabila prvi pogodak nakon „lažnjaka“ i spretnog udarca kojeg je vratar tek uspio okrznuti, a potom asistirala za drugi gol postignut glavom. Majerov pogodak nakon Šutalove asistencije za prvi i potom Šutalov ubačaj za Majerovu egzekuciju za drugi pogodak otvorili su Dinamu put do uvjerljive pobjede. Plavi su u petak u Kranjčevićevoj svladali Hrvatski dragovoljac s 4:0 u ogledu 2. kola HT Prve lige i time dodatno razvedrili ozračje u momčadi uoči gostovanja na Cipru. Momčad trenera Damira Krznara u Nikoziji će u utorak u uzvratu 2. pretkola Lige prvaka braniti prednost od 2:0 iz prvog ogleda.

Bila je ovo, ujedno, i večer „plavih premijera“: Šutalo je upisao svoj premijerni pogodak za prvu momčad u službenim utakmicama, svoje su prve minute u natjecateljskim dvobojima odigrali Marko Bulat i Dario Špikić, a u Kranjčevićevoj smo ovoga petka prvi put vidjeli Dinamovu momčad u novom dizajnu pričuvnih žutih dresova.

Momčad trenera Krznara do poluvremena je vodila s 2:0, a već u osam minuta nastavka dosegnula i prednost od četiri pogotka. Šutalo je u 19. minuti ubacio s desne strane na „drugu vratnicu“, Majer vješto primio loptu prsima i potom pogodio suprotni donji kut. U 35. je minuti uzvratio asistenciju. Prvo je snažno gađao s 20 metara, a vratar Zvonimir Šubarić letom iščupao loptu iz samoga donjeg kuta izbivši je izvan igrališta. Majer je izveo udarac iz kuta tako što je odigrao kratku kombinaciju s Lukom Ivanušecom, potom došao do ruba kaznenog prostora s lijeve strane, zavrnuo pred vrata, a Šutalo glavom proslijedio u mrežu.

Na otvaranju drugoga dijela debitant Bulat, praktički u prvom dodiru s loptom, predstavio se maestralnim dubinskim proigravanjem. Teledirigiranom je loptom kroz suparničke braniče proigrao Bartola Franjića koji je dojurio s lijeve strane, zavrnuo u sredinu za Marija Gavranovića, a on vješto pronašao poziciju za udarac i zakucao u gol. Priču je zaključio Majer u 53. minuti svojim novim pogotkom. Ivanušec je ubacio s lijeva, lopta prošla kroz gužvu da bi je u petercu dočekao Majer i koljenom skrenuo u mrežu.

Sjajan pristup i silan angažman i strast s kojom su Dinamovi igrači uskočili u ovu utakmicu sugerira i detalj iz sredine drugoga poluvremena. Ivanušec je s lijeve strane nastojao plasirati loptu u suprotni kut, a nakon što je Šubarić ipak obranio, mladi je vezist, nezadovoljan zbog propuštene prilike, ljutito lupao dlanom o travu kod Dinamova vodstva s 4:0...

Ivanušec je još krajem prvoga dijela dugom loptom s lijeva pronašao Stefana Ristovskog na drugoj strani, on u punom trku volejem uspio poslati povratnu Majeru, ali vratar je ipak skrenuo njegov udarac. Dragovoljac je zaprijetio dvije minute kasnije kad je Tonio Teklić poslao dubinsku za Marija Veljaču koji je istrčao sam pred Dominika Livakovića, ali golman plavih odbija loptu u korner. Odmah je potom na drugoj strani ponovno vješto reagirao Šubarić. Gavranović se driblinzima na desnoj strani oslobodio dvojice čuvara, zavrnuo na „drugu vratnicu“, Luka Menalo gađao glavom, ali ispriječio se domaći vratar.

Zagreb, 23. srpnja 2021.

HT Prva liga, 2. kolo

Hrvatski dragovoljac – Dinamo 0:4

Stadion Kranjčevićeva

Hrvatski dragovoljac: Šubarić – Majstorović (56. Hrvoj), Bagadur, Vulikić, Valentić – M. Bašić (74. J. Bašić), Skorup (56. Babin); Viduka (52. Martinez), Teklić, Veljača – Perić (46. Petković)

Trener: Miroslav Kuljanac

Dinamo: Livaković – Ristovski (46. Kastrati), Šutalo, Perić, Franjić – Jakić (56. Špikić); Ivanušec, Majer (66. Petković), Mišić (46. Bulat), Menalo – Gavranović (71. Čop)

Trener: Damir Krznar

Sudac: Ante Čuljak (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Majer (19.), 0:2 Šutalo (35.), 0.3 Gavranović (49.), 0:4 Majer (53.)