Dinamo – Osijek 0:0

Dinamo i Osijek bez pogodaka i pobjednika

Autor fotografije: Marko Prpić/PIXSELL

Lovro Majer varkom tijela zbunio je suparničke braniče i efektnim proigravanjem “izgurao” Sandra Kulenovića u možda najveću priliku utakmice... Maksimirski je napadač oštro pucao s desetak metara s desne strane, ali je osječki vratar Ivica Ivušić zaustavio loptu i bio je to znak da ove maksimirske večeri nećemo vidjeti loptu u mreži. Bilo je to samo dvije minute prije kraja utakmice 31. kola u kojoj su Dinamo i Osijek odigrali 0:0.

Gosti su zaigrali ambiciozno, vidljiva je bila njihova ustrajnost i upornost u borbi za konačno drugo mjesto na ljestvici. Već u osmoj minuti Petar Bočkaj povukao je napad po sredini terena, prošao okomoito kroz suparničku obranu pa vješto proigrao Talysa na lijevoj strani. Osječki je Brazilac snažno pucao iskosa, a maksimirski vratar Dominik Livaković uspio odbiti loptu izvan igrališta. Nešto kasnije ponovno je Bočkaj jurio prema vratima, probio se desnom stranom, pokušao snažnim udarcem iz teške potzicije, Livaković je pokrio bliži kut, a lopta prohujala preko vrata.

Ubrzo je potom “zaiskrilo” na drugoj strani. Antonio Marin u 27. je minuti lucidno s lijeve strane efektno između trojice igrača poslao loptu u kazneni prostor, ondje utrčao Marin Leovac, ali u zadnji mu je trenutak u blok ušao Vedran Jugović.

Odmah je potom Bruno Petković kombinirao na Osijekovoj polovici, driblinzima privukao trojicu čuvara pa poslao paralelu Nikoli Mori koji je s više od 20 metara lansirao loptu malo preko gola. Sam je Moro nakon toga povukao napad desnom stranom, zavrnuo u sredinu, a Leovac glavom poslao loptu pored suprotne vratnice.

Na izmaku prvoga dijela Marin je prošao lijevim krilom, pobjegao Igoru Silvi i Bočkaju, došao do gol-aut crte, ali kad je u ključnom trenutku pokušao odigrati povratnu, lopta je odsjela u bloku. Livaković je u 58. obranio snažan Bočkajev udarac s desne strane, a ubrzo potom Mirko Marić pred vratima zakasnio na oštru paralelu Igora Silve... Sličnu je priliku pripremio i sam Marić, zavrnuo je s krila, a Alen Grgić također zakasnio u naletu pred vratima. Pokušavao je, dakako, i Dinamo, u samome smiraju utakmice imao i možda najveću priliku, ali na kraju su se obje momčadi morale zadovoljiti bodom.

U dvoboju sljedećeg kola, u srijedu 1. srpnja, Dinamo gostuje kod Intera u Zaprešiću.