HT Prva liga

Dinamo i Osijek podijelili bodove u derbiju

Igrači Dinama upisali su bod u derbiju 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige protiv Osijeka, susret je završio rezultatom 1:1. Jedini je pogodak za plave postigao Bruno Petković.

Unatoč dominaciji kroz cijelu utakmicu, većem posjedu lopte i nizu dobrih prilika, igrači Dinama nisu uspjeli do kraja susreta postići pobjednički pogodak koji bi im donio sve bodove.

Već u četvrtoj minuti mogli su domaćini povesti, Oršić je pucao s 4-5 metara glavom na gol, ali Malenica je izvadio loptu ispod prečke. S druge strane, gosti su uspjeli zabiti u ranoj fazi susreta; već u 16. minuti u strijelce se upisao Ivan Fiolić nakon što je pobjegao domaćoj obrani i prizemnu loptu pospremio u gol. Nizali su nakon toga igrači trenera Damira Krznara prilike, ali lopta nije htjela u mrežu. Možemo izdvojiti pokušaj Franjića u 31. minuti kada lopta odlazi pokraj gola i pokušaj Andrića pri kraju prvog dijela kada je nakon kornera zatresao vanjski dio mreže. Na odmor su ekipe otišle uz prednost za Osijek.

Nastavak susreta donio je nastavak dominacije Dinama. U 53. minuti Gojak je bio u sjajnoj prilici izjednačiti, ali s desetak metara loptu šalje daleko od gola. Par minuta kasnije u izglednoj je situaciji bio i Petković čiji udarac glavom iz blizine odlazi pokraj vrata. U 72. minuti Malenica je obranio pokušaj Oršića s ruba kaznenog prostora. Nekoliko trenutaka kasnije Livaković je upisao sjajnu obranu kada je Mierez pokušao zaprijetiti iskosa.

Nakon velikog pritiska na Osijek i niza pokušaja, domaćin je stigao do izjednačenja u 80. minuti. Mišić je ubacio iz slobodnog udarca, a Petković glavom lijepo zatresao mrežu za 1:1. Tražio je domaćin pobjednički gol do kraja susreta, ali gosti su se dobro branili. U 87. minuti izdvojit ćemo i vratnicu Ivanušeca. Do kraja susreta ipak više nije bilo promjene rezultata, a ekipe su podijelile bodove.

Idući tjedan plavi se okreću utakmici UEFA Europa lige protiv Genka na Maksimiru.