Dugo Selo – Dinamo 0:1

Dinamo pobjedom uveličao 100. obljetnicu osnutka NK Dugo Selo

Autor fotografije: Pixsell

Pljesak domaćinu slavljeniku za zlatni jubilej, ali i za vrlo dobru izvedbu na terenu, pljesak i gostima za nedavni naslov prvaka, a naposljetku i za subotnju pobjedu... U ugodnom druženju, u nogometnom hepeningu u zagrebačkom predgrađu, Dinamovi su nogometaši uveličali proslavu 100. obljetnice osnutka NK Dugo Selo. U prigodnoj utakmici, koja je maksimirskim nogometašima poslužila i kao svojevrsna “uvertira” za pripreme koje će startati sljedeći tjedan, momčad trenera Igora Bišćana svladala je domaće s 1:0 pogotkom povratnika, mladog napadača Bartola Barišića. Za Dinamovu prvu momčad ovom su prilikom debitirali francuski branič Maxime Bernauer, mladi vezist Petar Sučić kao i juniorski vratar Antonio Rajić.

Momčad Dugog Sela prošlu je sezonu zaključila na 6. mjestu Druge NL, trećeg razreda hrvatskog nogometa, a u ovoj se slavljeničkoj utakmici predstavila s nekoliko sjajnih poteza, dopadljivih akcija, a na trenutke i zaprijetila suparničkim vratima. Pobjednički je pogodak postigao mladi maksimirski napadač Barišić, povratnik s posudbe u slovenskim Domžalama. Upravo je on sam pokrenuo akciju, a nakon vještog duplog pasa s Anesom Krdžalićem, kojim su iz ravnoteže izbacili domaću obranu, izbio je sam pred vratara, spretno ga zaobišao pa skrenuo loptu u praznu mrežu.

Dugo Selo, 24. lipnja 2023.

Prijateljska utakmica

Gradski stadion Dugo Selo

Dugo Selo: Kakša (77. Barkić) – Bastalec (54. Ljuboja), M. Starčić (77. Božanović), Filipović, Franjčić (82. Kajtazi) – Kovačić, Radoš (54. Palić); Darojković (82. Razum), Tarasenko, Slunjski (54. J. Starčić) – Petković (54. Janušić)

Trener: Tihomir Šeperac

Dinamo; 1. poluvrijeme: Nevistić – Štefulj, Gurlica, Bernauer, Bočkaj – Mišić; Topić, Ljubičić, Vrbančić, Špikić – Drmić; drugo poluvrijeme: Nevistić (89. Rajić) – Bočkaj, Gurlica, Soldo, Štefulj – Sučić; Vasilj, Krdžalić, Lukanić, Marin – Barišić

Trener: Igor Bišćan

Sudac: Mario Stanić (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Barišić (78.)