10. kolo HT Prve lige

Dinamo ponovno uvjerljiv u gostima

Kakav li je to samo potez bio: efektno primanje lopte lijevom nogom pa iz okreta od 180 stupnjeva volejem desnom silovito u kutMislav Oršić autor je najljepšeg poteza utakmice, bio je to samo „šlag“ na maksimirsku deliciju u Koprivnici. Ove smo subote gledali „reprizni program“ od srijede. Tri dana nakon što su u gostima nadigrali riječki Orijent u šesnaestini finala Kupa Dinamovi su nogometaši istovjetnim rezultatom svladali i Slaven Belupo u Koprivnici u ogledu 10. kola HT Prve lige.

Mrežu je u 23. minuti načeo Deni Jurić nakon duge i vješte akcije. Luka Ivanušec je, nakon kombinacije sa Stefanom Ristovskim, pronašao Josipa Mišića, on na desnoj strani proigrao mladoga Martina Baturinu, koji je zavrnuo na „drugu vratnicu“ gdje se našao Jurić, spretno primirio loptu i lansirao u mrežu.

Na samome izmaku prvoga dijela uslijedila je Oršićeva minijatura za naklon. Bruno Petković sjajno mu  je servirao loptu s lijeve strane, a maksimirska osica fintom zbunila kompletnu suparničku obranu i povisila vodstvo.

Na otvaranju drugoga dijela i sam Petković se iz asistenta prometnuo u strijelca. Odličnom ga je dubinskom loptom proigrao Ivanušec nakon čega je Petković izbio sam pred vratara i zabio treći Dinamov gol.

Duje Čop u 69. je minuti s klupe ušao upravo umjesto Oršića pa odlučio predstaviti barem djelić njegova repertoara. I on se upisao u strijelce, i to također spretnom reakcijom i pogotkom iz okreta. U 76. je minuti Amer Gojak efektno poslao dubinsku, a Čop spretno primirio pa iz okreta s 15 metara pogodio sami kut.

Već su u sljedećoj akciji plavi bili nadomak petom pogotku, Marko Tolić atraktivno je petom pronašao Luku Menala, on poslao povratnu Čopu, kojem je u zadnji trenutak Mario Marina uklizao u blok i spriječio naoko siguran pogodak.

Domaći su ipak uspjeli smanjiti rezultatski zaostatak. Alen Grgić u 80. je minuti u kontranapadu osvanuo sam pred maksimirskim vratarem i smjestio loptu u mrežu. Ubrzo je potom na drugoj strani pokušao Kevin Theophile, silovito je potegnuo s desetak metara s desna, ali je lopta prohujala malo iznad grede.

Domaći su znali zaprijetiti još u prvom dijelu. Tako je, primjerice, Grgić u 19. minuti zavrnuo s desna, Ivan Krstanović u naletu gađao sa sedam metara, ali je Dominik Livaković uspio bekendirati loptu. U 41. je minuti ponovno Grgić ubacio s desne strane, Mateo Kocijan vratio glavom u sredinu, a Krstanović iz okreta s desetak metara pogodio vratnicu.

Livaković je i u drugom dijelu paradom spriječio pogodak nakon novoga Krstanovićeva pokušaja kad je lopta putem okrznula Theophilea, promijenila smjer i letjela pod gredu...

Dinamovi nogometaši dvjema su se uzastopnim pobjedama u gostima, i to s istovjetnih 4:1, dodatno ohrabrili prije novih iskušenja, a prvo sljedeće bit će već u četvrtak kad će u 2. kolu Europa lige gostovati u Belgiji kod Genka.

Koprivnica, 25. rujna 2021.

HT Prva liga, 10. kolo

Slaven Belupo – Dinamo 1:4

Stadion Ivan Kušek Apaš

Slaven Belupo: Čović – Zirdum, Van Bruggen, Goda – Bogojević, Marina (90+2. Bosec), Kocijan (61. Mlinarić), Caimacov (46. Brković); Glavčić (46. Zapata, 82. Ganžulić)– Grgić, Krstanović

Trener: Zoran Zekić

Dinamo: Livaković – Lauritsen, Theophile, Franjić – Ristovski, Baturina (72. Tolić), Mišić, Ivanušec (61. Gojak), Oršić (69. Čop) – Jurić (61. Menalo), Petković (61. Ademi)

Trener: Damir Krznar

Sudac: Dario Kulušić (Šibenik)

Strijelci: 0:1 Jurić (23.), 0:2 Oršić (43.), 0:3 Petković (50.), 0:4 Čop (76.), 1:4 Grgić (80.)