Turnir Mladen Ramljak

Dinamo sedmicom dobio Ludogorets; u subotu protiv Reala

Dinamo i Real u jednoj, a Flamengo, Udinese i Odense u drugoj skupini borit će se u subotu za plasman u finale 19. izdanja međunarodnog juniorskog turnira Mladen Ramljak.

Mladim je dinamovcima u subotnjem okršaju protiv kraljevskog kluba u 16:30 sati potrebna pobjeda za plasman u nedjeljno finale, dok je u skupini B još uvijek sve otvoreno, Udinese je na vrhu s 4 boda, dok po tri imaju Flamengo i Odense. U subotu će se međusobno sučeliti Flamengo i Udinese, dok će Odense igrati protiv Maccabija iz Tel Aviva.

U petak je u 2. kolu u poslijepodnevnim dvobojima prvo Real bacio „rukavicu“ izazova dinamovcima pobijedivši bečki Rapid s 5:0. Međutim, plavi su odmah potom uzvratili još žešće nadigravši Ludogorets čak sa 7:0. Bila je to ujedno i lijepa uvertira u okršaj ovih dviju seniorskih momčadi na glavnom maksimirskom travnjaku u utorak kad će Dinamo ugostiti Ludogorets u uzvratu 3. pretkola Lige prvaka nakon što su plavi u bugarskom Razgradu pobijedili s 2:1.

Prvo ime juniorskog okršaja ovih dviju momčadi bio je napadač Lenny Ilečić koji je u ovih sedam pogodaka ugradio čak svoja četiri pri čemu je na samom početku hat-trickom doveo plave u vodstvo s 3:0. Prvo je zabio u 11. minuti, presjekao loptu, vješto proigrao s Luku Vrbančića koji je zavrnuo pred vrata, a mladi maksimirski napadač zahvatio volejem pri čemu je lopta od tla produžila u mrežu. U 17. je ponovno Vrbančić vješto pronašao Ilečića u kaznenom prostoru, on maestralno primirio loptu i poslao je u bliži donji kut. Na 3:0 povisio je u 31. iz jedanaesterca nakon što je gostujući stoper Todor Martinez u svom kaznenom prostoru srušio Frana Topića.

Ubrzo potom i sam se Topić „poželio“ upisati u strijelce pa je dvije minute kasnije, praktički u sljedećoj akciji, iskoristio dodavanje Lovre Gubijana, pa sa 16 metara spretnim driblingom otpuhao čuvare i smjestio loptu u gol.

Topić je ovime samo prekinuo Ilečićev niz. Mladi maksimirski napadač Ilečić u 43. je minuti zabio svoj četvrti, a Dinamov peti pogodak. Marko Brkljača sjajno ga je poigrao sa svoje polovice, lansirao dubinsku loptu kroz kompletnu bugarsku obranu, Ilečić budno pratio, istrčao sam pred vratara u zatresao mrežu. Šesti je gol potpisao Anes Krdžalić četiri minute kasnije izravno iz slobodnog udarca s dvadesetak metara.

Priču je zaključio Vilim Gec u 67. minuti nakon što je Fran Čuljak oteo loptu Bugarima nadomak njihovu kaznenom prostoru, poslao udesno Gecu, on gađao, a lopta na putu prema golu okrznula gostujućeg braniča. No, u mrežu bi ušla i da ju bugarski igrač nije dodirnuo...

Bugari su od 58. minute, dakle u trenucima kad su plavi vodili sa 6:0, ostali s desetoricom igrača na terenu jer je stoper Martinez ozlijedio ruku, a gosti više nisu imali igrača za zamjenu.

Zagreb, 5. kolovoza 2022.

Turnir Mladen Ramljak, skupina A, 2. kolo

Dinamo – Ludogorets 7:0 (2x40 minuta)

Stadion Maksimir, teren „Zlatko Cico Kranjčar“

Dinamo: Klarin – Gubijan (53. Cvetko), Katinić (41. Ruškovački), Katalinić, Vuko – Čaić (41. Tonon); Topić (41. Gec), Brkljača (53. Leko), Lukanić (41. Krdžalić), Vrbančić (49. Rukavina) – Ilečić (53. Čuljak)

Trener: Ivan Senzen

Ludogorets: Habil – Y. Ivanov (41. D. Georgiev), Karaivanov, Salim (49. Nikolov), Martinez, K. Ivanov (41. Valchev) – Kirev (41. Todorov), Petrov (41. N. Georgiev), D. Ivanov, T. Georgiev (41. Ahmed) – Yordanov (41. Tsvetkov)

Trener: Zahari Sirakov

Sudac: Karlo Barač (Hrvatska)

Strijelci: 1:0 Ilečić (11.), 2:0 Ilečić (17.), 3:0 Ilečić (31. - 11 m), 4:0 Topić (33.), 5:0 Ilečić (43.), 6:0 Krdžalić (47.), 7:0 Gec (67.)

Rezultati, petak, 2. kolo; skupina A: Real Madrid – Rapid Beč 5:0, Dinamo – Ludogorets 7:0; redoslijed:  1. Real Madrid 6, 2. Dinamo 4, 3. Rapid Beč 1, 4. Ludogorets 0; skupina B: Odense – Flamengo 2:1, Udinese – Maccabi Tel Aviv 1:1; redoslijed: 1. Udinese 4, 2. Flamengo i Odense po 3, 4. Maccabi Tel Aviv 1;

Raspored, 3. kolo, subota, skupina B: Maccabi Tel Aviv – Odense (09:30), Flamengo – Udinese (11:15); skupina A:Dinamo – Real Madrid (16:30), Rapid Beč – Ludogorets (18:15).