Sjajan nastup

Dinamovi juniori uvjerljivo pobijedili Chelsea na startu UYL

Autor fotografije: PIXSELL

Nogometaši Dinamovih juniora u prvom su kolu UEFA-ine Youth Lige odigrali izvanrednu utakmicu protiv vršnjaka iz Chelseaja i na startu natjecanja slavili s visokih 4:2.

Od samog početka sve je nekako slutilo na sjajan ishod za plave u Kranjčevićevoj. Pet minuta trajalo je uvodno ispitivanje snaga, a onda su plavi pojačali tempo te iskoristili prvu pravu priliku pred vratima engleske momčadi. Strijelac Gubijan je započeo akciju, ostavio loptu Topiću koji mu petom vraća u prostor, a ovaj isprve lijevom nogom preciznim udarcem pogađa suprotni donji kut.

Chelsea je po prvi put zaprijetio u 11. minuti. Englezi su odigrali sjajnu akciju po desnoj strani, Thomas je ubacio loptu koja je prošla po petercu, ali nitko je nije skrenuo u gol.

U 17. minuti Chelsea je još jednom opasno zaprijetio - vratar Pršlja pogrešno je procijenio let jedne duge lopte, Thomas je glavom odnosi pokraj njega, ali njegov udarac nakon toga pogodio je vratnicu.

U 20. minuti potez utakmice mlade Dinamove nade, Gabriel Rukavina je primio loptu na lijevom krilu, ostao čvrst u duelu protiv Hughesa, izvrtio ga a zatim pogodio u prvi kut pokraj nemoćnog Curda za 2:0.

Chelsea je vodstvo plavih prepolovio u 28. minuti - Thomas se riješio jednog čuvara, gurno loptu na desno krilo gdje se iz drugog plana priključio Hughes i centaršutom pronašao Castledinea koji glavom sprema loptu u mrežu.

Svaki put kad bi Dinamo s loptom došao na polovicu engleske momčadi, bilo je opasno, baš kao i u 34. minuti. Rukavina je presjekao neprecizno dodavanje na protivničkoj polovici, gurnuo za Krdžalića koji je izbacio loptu na desnu nogu i odmjerenim udarcem pogodio suprotni kut Curda za 3:1.

Odmah na početku drugog poluvremena još jedan udarac za Londončane. Nakon tko zna koje nesigurnosti gostiju na vlastitoj polovici, Čuljak je gurnuo loptu u prostor za Topića, a ovaj pogodio za velikih 4:1.

U 79. minuti neoprezna reakcija u Dinamovom šesnaestercu rezultirala je kaznenim udarcem za Chelsea. Odgovornost je preuzeo Soonsup-Bell, ali je Pršlja obranio njegov udarac.

Chelsea je do kraja ipak zabio još jedan pogodak utjehe - u 82. minuti Tauriainen je loptom poslužio Castledinea koji po drugi put pogađa mrežu Pršlje.

Sljedeću utakmicu momčad Ivana Senzena igra u srijedu 14. rujna, kada će na gostujućem terenu u Italiji odmjeriti snage protiv juniora Milana