Uspjeh

Dinamovi kadeti proslavili naslov prvaka

Autor fotografije: Damir Krajac / CROPIX

Suparnički nogometaši poredali su se u špalir i svojem domaćinu pljeskom čestitali naslov
prvaka. Dinamovi nogometaši u nedjelju su, završnoga dana natjecateljske godine, dočekali
momčad Varaždina s kojom su odigrali 1:1 što je, zapravo, bio “opuštajući” završetak sezone jer
plavi su naslov matematički osigurali i ranije.
Dinamo je poveo u 14. minuti pogotkom Gabrijela Rukavine, sina proslavljenoga Dinamova
braniča Tomislava. Upravo je Rukavina prodorom lijevom stranom pokrenuo akciju za vodeći
pogodak, u nastavku je Fran Čuljak zavrnuo desna da bi sveprisutni Rukavina u padu pred
samim vratima uspio ugurati loptu u mrežu. Gosti su izjednačili u zadnjoj minuti kad je Vito
Težak glavom zakucao loptu u gol.
Ubrzo nakon toga, prilikom svečanog proglašenja prvaka i podjele medalja, Varaždinci su
pozdravili domaćina poredavši se u špalir garniran pljeskom.
Momčad je s klupe u većem dijelu sezone vodio trener Jozo Bandić koji je sredinom travnja
preuzeo Dinamove juniore dok je kadetsku momčad vodio Ivan Mijač.
Vidite i po samom slavlju koliko dečkima znači ovaj naslov, pogotovo ako pogledamo
cijelu sezonu, stalne prekide i diskontinuitet zbog koronavirusa... Osim toga, velikoj većini
njih ovo je kruna njihova dosadašnjeg rada jer kostur ove momčadi, više od polovice
igrača, zajedno je još od najmlađih kategorija, od uzrasta U-8. Nadalje, mislim da
konkurencija nikad nije bila jača jer mislim da se svaki naš suparnik dignuo u kvaliteti.
Drago mi je da je u našoj momčadi vidljiv ozbiljan pristup i visoka razina izvedbe, i
individualne i momčadske. Smatram da su kolege koji su dosad radili s ovom generacijom,
dakle još od najmlađih dana, napravili jako dobar posao. Kolega Jozo Bandić fantastično
je vodio i kontrolirao momčad tako da moj stožer i ja nismo imali problema prilagoditi se
jer je situacija bila i više nego povoljna i u rezultatskom smislu, ali i stanjem unutar