Šibenik – Dinamo 1:1

Dinamu bod na Šubićevcu

Dva efektna pogotka nakon prekida, svaki na drugom kraju terena, obilježili su subotnji dvoboj u kojem su Šibenik i Dinamo na Šubićevcu odigrali 1:1 u ogledu 27. kola HT prve lige. Maksimirski je trener Damir Krznar dozirao snage uslijed iznimno zahtjevnoga i gustog ritma, pogotovo nakon što su brojni igrači u zadnja dva tjedna imali naporan ritam i u svojim reprezentacijama. Ovo je ujedno bila i svojevrsna uvertira u četvrtak kad će u Zagrebu gostovati španjolski Villarreal u prvom ogledu četvrtfinala Europa lige.

Štoviše, maksimirska je momčad povezala čak sedam uzastopnih pobjeda bez ijednoga primljenog pogotka uz gol-razliku 15:0, a dojmljiv je niz trajao od – Šibenika do Šibenika. Počeo je nakon što su narančasti u maksimirskom dvoboju slavili s 2:1, a zaustavljen u subotnjem remiju na Šubićevcu.

Dinamo je poveo u 70. minuti atraktivnim pogotkom Lovre Majera. Domaći je branič Josip Kvesić rukom igrao nadomak svog kaznenog prostora, a Majer iz slobodnog udarca sa 18 metara, malo s desna, silovito ljevicom pogodio suprotne rašlje.

Šibenčani su uzvratili šest minuta kasnije na gotovo identičan način: atraktivnim golom iz prekida. Emir Sahiti zaustavljen je prekršajem na lijevoj strani 25 metara od vrata. Slobodan udarac izveo je šibenski kapetan Marko Bulat, inače novi Dinamov igrač koji je u međuvremenu ostao na posudbi u Šibeniku. Snažno je zavrnuo desnom nogom, ispriječila se greda, a na odbijenu je loptu natrčao Juan Mesa i spremio u mrežu.

Dvaput su plavi bilu nadomak novom vodstvu. Luka Ivanušec u 84. je minuti gađao malo pored vrata da bi u sučevoj nadoknadi dvaput “rampu spustio” vratar Lovre Rogić. Prvo je, nakon Majerove povratne lopte, sa sedam metara iz prve pucao Marko Tolić, a šibenski čuvar mreže vještom reakcijom spriječio pogodak da bi ubrzo potom ulovio neugodnu loptu nakon pokušaja Izeta Hajrovića s ruba kaznenog prostora s lijeve strane pri čemu se čak odbila i od bloka.

Rogić je još praktički na otvaranju utakmice bio na iskušenju. Mislav Oršić ubacio je s lijeva, Iyayi Believe Atiemwen pucao glavom s vrha peterca, a šibenski vratar uspio odbiti loptu. Na samom izmaku prvoga poluvremena Josip Mišić povukao je Dinamov napad, proigrao Oršića na lijevom krilu, a u nastavku akcije Majer glavom s vrha peterca poslao loptu malo pored gola. U 68. je minuti Mario Gavranović istrčao sam pred Rogića koji je ipak uspio spriječiti pogodak.

Bulat je, osim slobodnoga udarca kojim je inicirao izjenačujući gol, još nekoliko puta pokušavao zaprijetiti Dinamovim vratima. U 57. je minuti, nakon asistencije Emira Sahitija, izbio sam pred Livakovića, ali je maksimirski vratar uhvatio loptu u naručje. Još je dvaput Bulat “grijao” Livakovićeve dlanove pokušajima iz slobodnih udaraca, u 39. i 63. munuti. U oba je slučaja Dinamov čuvar mreže uspio izbiti loptu, pri čemu je posebno iskušenje bio ovaj drugi pokušaj kad je lopta letjela pod samu gredu, a Livaković paradom skrenuo u korner.

Dinamo je na vrhu ljestvice s jednakim brojem bodova i utakmicom manje u odnosu na prvoga pratitelja Osijek. Sljedeći prvenstveni dvoboj, nakon okršaja protiv Villarreala, plavi imaju 11. travnja protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj.