Dinamovci u reprezentacijama

Gavranović i Gojak strijelci

Mario Gavranović pogotkom je u završnici utakmice potvrdio visoku pobjedu i slavlje Švicaraca, dok Amer Gojak, unatoč pogotku i asistenciji, nije imao razolga za smiješak. Maksimirski je dvojac u posve različitom raspoloženju dočekao završetak nedjeljnih kvalifikacijskih ogleda za Europsko prvenstvo.

Švicarska je u Sionu u dvoboju skupine D svladala Gibraltar sa 4:0, a zadnji je pogodak postigao upravo Dinamov napadač Gavranović tri minute prije kraja. U sastavu domaćih bio je i maksimirski lijevi branić François Moubandje, no on je utakmicu gledao s klupe. Gavranović je u igru ušao u 55. minuti kad je na klupu preselio Breel Embolo. Švicarska je trenutačno treća na ljestvici sa osam bodova u četiri utakmice. Ispred su Republika Irska sa 11 i Danska sa devet bodova, ali obje ove momčadi imaju po utakmicu više od Švicaraca.

Nogometaši Armenije u Jerevanu su u dvoboju skupine J svladali Bosnu i Hercegovinu sa 4:2 i uvelike joj umanjili izglede za plasman na EP. Izobrnik BiH, nekadašnja proslavljena Dinamova osmica, Robert Prosinečki, nakon utakmice je podnio ostavku. Maksimiski vezist Amer Gojak odigrao je svih 90 minuta, a sudjelovao je u oba pogotka gostujuće momčadi. U 13. je minuti vješto projurio lijevom stranom, „otresao“ se čuvara i preciznim ubačajem pronašao Edina Džeku koji je zabio za 1:1. U 70. je minuti sam Gojak „preuzeo“ ulogu strijelca, spretno je pred vratima dočekao ubačaj s lijeve strane i s dva metra zakucao loptu u mrežu za novo izjednačenje, 2:2. Na kraju su ipak slavili Armenci...

Reprezentacija BiH na četvrtom je mjestu na ljestvici sa sedam bodova. Ispred su Italija sa 15, Finska sa 12 i Armenija sa devet.