Dinamo II – Hajduk II 2:3

Gostima bodovi u Kranjčevićevoj

Autor fotografije: CROPIX

Pet postignutih pogodaka, zanimljiva i „živa“ utakmica u kojoj su na kraju slavili gosti. Na nedjeljnoj su „matineji“ u Kranjčevićevoj nogometaši Hajduka II svladali Dinamo II s 3:2 u dvoboju 19. kola Druge HNL. Gosti su u prednost otišli s dva „rana“ pogotka iz prekida, a Dinamo II gotovo je cijelo drugo poluvrijeme igrao s desetoricom nakon što je u 48. minuti zbog drugoga žutog kartona teren morao napustiti Tomislav Krizmanić. Plavi su, unatoč tome, dvaput uspjeli zatresti mrežu s igračem manje.

Splićani su oba pogotka postigli po gotovo identičnoj „matrici“: nakon ubačaja iz slobodnoga udarca. Ivan Ćubelić već je u 6. minuti iz prekida zavrnuo s lijeve strane, a glavom u skoku loptu okrznuo Dinamov branič Tin Hrvoj i skrenuo u svoju mrežu.

Samo pet minuta kasnije gosti su gotovo „ponovili“ akciju, ali s „efektom zrcala“: ubačajem s gotovo iste udaljenosti, ali ne s lijeve već s desne strane. Ubacio je Tino Blaž Lauš, a glavom u gol skrenuo Dino Skorup.

Plavi su uspjeli s igračem manje smanjiti vodstvo gostiju, i to u sjajnoj akciji koju su u 71. minuti „potpisali“ Dennis Gyamfi i strijelac Bartol Franjić. Prvo je Gyamfi presjekao loptu na suparničkoj polovici, potom se fintom oslobodio čuvara, a u nastavku akcije Franjić snažno s desne strane lansirao loptu u suprotnu „malu mrežu“.

U trenucima kad je Dinamo II s „kadrovskim deficitom“ na terenu zaigrao ofenzivnije u lovu na eventualno izjednačenje, otvorio se prostor za kontranapad gostiju koji su to i iskoristili u 78. minuti. Stephen Chinedu povukao je kontru lijevom stranom i dugom loptom pronašao Juricu Bajića koji je izbio sam pred Dinamova vratara i pogodio mrežu.

Četiri minute prije kraja Franjić je novim pogotkom ponovno uspio smanjiti vodstvo, ovaj put iz jedanaesterca. U kaznenom je prostoru Bruno Unušić prekršajem zaustavio Ivijana Svržnjaka, a Franjić zabio s bijele točke.

Još u ranoj fazi utakmice, u kontranapadu plavih neposredno nakon prvoga Hajdukova pogotka u „klinču“ su u kaznenom prostoru gostiju bili Patrik Mijić i Luka Škaričić nakon čega je maksimirski napadač ostao ležati uz bolnu grimasu. Sudac Patrik Kolarić procijenio je da nije riječ o kaznenom udarcu, a jednako je odlučio i u 17. minuti kad su plavi signalizirali da je netko od gostiju u svom šesnaestercu dirao loptu rukom.

Dvije smo „minijature“ plavih vidjeli u smiraju prvoga dijela. Na desnoj su strani efektnim brzim dodavanjima kombinirali Luka Jelenić i Hrvoj. Pritom je Hrvoj dotrčao do gol-aut crte, poslao povratnu, natrčao je Mijić i sa sedam metara lansirao uza sami bliži donji kut. Bartol Franjić ubrzo je potom u slalomu krenuo od sredine terena, nanizao četvoricu suparničkih braniča na lijevoj strani i vješto poslao u for za Bernarda Karricu, ali gosti su u zadnji trenutak izbili loptu u aut.

Maksimirski je vratar Renato Josipović dvije minute prije kraja zaustavio snažan udarac Luke Grubišića koji je osvanuo s lijeve strane u situaciji „jedan na jedan“. Ubrzo je potom, u trećoj minuti sučeve nadoknade, Dinamo II bio nadomak izjednačenju. Dino Kapitanović je, nakon udarca iz kuta, dočekao loptu na „drugoj vratnici“ i glavom ju poslao tik 'pored gola.

Zagreb, 21. veljače

Druga HNL, 19. kolo

Stadion Kranjčevićeva

Dinamo II: Josipović – Jelenić (57. Gyamfi), Crnčević, De Haas – Hrvoj, Krizmanić, Franjić, Duvnjak (84. Svržnjak), Daničić (84. Pejić) – Mijić, Karrica (68. Kapitanović)

Trener: Ivan Prelec

Hajduk II: Ninčević – Unušić, Barišić, Škaričić, Bekavac – Skorup; Tolaj (70. Mijatović), Lauš (53. Grubišić), Ćubelić (70. Bajić), Šošić – Šarić (63. Chinedu)

Trener: Goran Sablić

Sudac: Patrik Kolarić (Strahoninec), Gledatelja: utakmica bez gledatelja

Crveni karton: Krizmanić (Dinamo II, 48. - drugi žuti)

Strijelci: 0:1 Hrvoj (6. - ag), 0:2 Skorup (11.), 1:2 Franjić (71.), 1:3 Bajić (78.), 2:3 Franjić (86. - 11 m)