Suci: Duje Strukan, Goran Perica, Mario Pepur, Jakov Titlić

Istra 1961: Čondrić - Grujević, Tomašević, Bosančić, Sergi - Regan, Einar, Lončar (od 76. Močinić) - Gržan, Ćuže, Perić-Komšić (od 64. Fintić)

Dinamo: Zagorac - Šitum, Theophile, Perić, Moubandje - Moro - Kadzior, Gojak, Majer (od 66. Ivanušec), Oršić - Gavranović (od 74. Atiemwen)

Žuti kartoni: Regan, Šitum, Galilea, Zagorac, Moro

Strijelci: 0:1 Kadzior (22.), 0:2 Oršić (49.), 1:2 Ćuže (11m)

Igrači Dinama u 17. kolu HT Prve lige gostovali su na Aldo Drosini kod Istre 1961 gdje su upisali zasluženu 2:1 pobjedu. U prvom dijelu pogodak je postigao Kadzior, dok je strijelac drugog pogotka u drugom poluvremenu bio Oršić. Jedini je pogodak za domaćina postigao Ćuže, s bijele točke u 90. minuti.

Krenuli su Plavi protiv Istre u sljedećem početnom sastavu: Na golu Zagorac, stoperi Perić i Theophile, na bokovima Moubandje i Šitum. Zadnji vezni Moro, a u veznoj liniji Kadzior, Gojak, Majer i Oršić. Špica je bio Gavranović.

Dinamo je dominirao od prve minute i stvarao prilike. Već u sedmoj minuti svoj je udarac okušao Šitum, a pokušaj odlazi preko gola. U 18. minuti prva izgledna situacija - slobodan udarac na 18 metara. Kadzior na kraju puca preko živog zida, ali i preko gola. Par minuta kasnije na listu strijelaca mogao se upisati Oršić. Dobio je dugu loptu, riješio se čuvara i silovito pucao na gol, ali Čondrić brani. Samo minutu nakon toga - zasluženo slavlje Plavih! Oršić je dodao za Kadziora koji iz kaznenog prostora lijepo trese mrežu Istre za vodstvo 1:0.

U 42. minuti Majer je izveo slobodni udarac i pronašao Perića koji glavom loptu šalje prema golu Istre, ali udarac odlazi preko grede. U 44. minuti Lončar je pokušao zaprijetiti gostima, ali pokuša ide pokraj vratnice. Plavi su na odmor otišli uz prednost 1:0.

U drugom dijelu odmah u prvoj akciji Istra je propustila priliku za izjednačenje kada je Lončar volejem poslao loptu pokraj gola Dinama. U 49. minuti vidjeli smo povećanje prednosti gostiju. Grujević je pogriješio na nekih 18 metara od gola Istre, Kadzior mu oteo loptu, sjurio se u kazneni prostor i gurnuo precizno na desno za Oršića koji lobom šalje loptu u mrežu za 2:0. U 72. minuti zatresla se domaća mreža, ali ništa od pogotka. Ivanušec je povukao kontru, dodao na lijevo za Oršića koji ubacuje pred gol, Kadzior šalje loptu u mrežu, a sudac označava zaleđe.

U 89. minuti Zagorac je zaradio žuti karton pred svojim golom, a sudac je pokazao i na bijelu točku. S 11 metara precizan je za 1:2 bio mladi Ćuže. Plavi su u Puli na kraju utakmice upisali pobjedu i zasluženo osvojili nova tri boda u prvenstvu.

Momčad trenera Bjelice nakon ovog gostovanja ima 38 bodova, vodeća je momčad HT Prve lige te još uvijek ima utakmicu manje (kao i Rijeka). Drugi je Hajduk s 31 bodom, a treća Lokomotiva s 28 bodova. Lokomotiva je u ovom kolu slavila 4:0 protiv Gorice, dok Hajduk i Rijeka tek igraju međusobno u nedjelju.