Liga nacija

Kastrati s Kosovom osvojio bod u Grčkoj, Kądzior uspješniji od Gojaka

Lirim Kastrati odigrao je svih 90 minuta u remiju kosovske reprezentacije u dvoboju protiv Grčke u Ateni. U utakmici lige C u Ligi nacija na Olimpijskom stadionu nije bilo pogodaka. Maksimirski je krilni napadač odigrao svih 90 minuta.

Domaći su u 19. minuti propustili realizirati jedanaesterac, loptu je na bijelu točku namjestio Anastasios Bakasetas, a kosovski vratar Arijanet Murić obranio udarac. U drugoj utakmici iste skupine Slovenija je, bez kartoniranoga Petra Stojanovića, u gostima pobijedila Moldaviju sa 4:0. Na ljestvici nakon četiri kola vodi Slovenija s 10 bodova, Grčka ima osam, Kosovo dva, a Moldavija jedan.

Zanimljivo je bilo i u Wroclawu gdje su se sučelila dvojica donedavnih suigrača iz Dinama: Damian Kądzior i Amer Gojak. U dvoboju lige A u Ligi nacija Poljska je pobijedila Bosnu i Hercegovinu s 3:0, a obojica su donedavnih dinamovaca na travnjak ušli s klupe u trenucima kad je već bilo tri gola razlike za domaće. Kądzior je u pobjedničkoj momčadi ušao u 64. minuti kad se na klupu povukao Kamil Grosicki, dok je Gojak u sastavu BiH ušao u 58. zamijenivši Edina Višću. Junak utakmice bio je Robert Lewandowski: u 40. je minuti zabio prvi, u 45. asistirao Karolu Linettyju za drugi, a u 52. postigao treći gol. U drugoj utakmici iste skupine Italija i Nizozemska odigrali su 1:1. Na ljestvici nakon četiri kola vodi Poljska sa sedam bodova, slijede Italija sa šest, Nizozemska sa pet i BiH s dva boda.