Odlazak

Marine, hvala na svemu i sretno

Pogodak za „otvaranje kanonade“ protiv Atalante, a odmah potom i asistencija povratnom loptom Mislavu Oršiću za 2:0 u dvoboju u kojem su plavi slavili s 4:0... Branič Marin Leovac danas je zaključio svoju epizodu u dresu Dinama i pritom je zaokružio s tri osvojena naslova prvaka te po jednim pokalom Kupa i Superkupa. U dresu plavih odigrao je 85 službenih utakmica uz pet pogodaka.

Došao je u ljeto 2018. godine i u službenom dvoboju debitirao u visokoj pobjedi protiv izraelskog Hapoela iz Beer Sheve u 5:0 u prvom dvoboju 2. pretkola Lige prvaka. U nastavku natjecanja posebno pamtimo i potez s pobjede protiv kazahstanske Astane u uzvratu 3. pretkola nakon što je Dinamo u prvom dvoboju u gostima već slavio s 2:0. U zagrebačkoj su utakmici Oršić i Leovac na lijevoj strani uz aut crtu s četiri brza dodavanja iz prve, s dva uzastopna dupla pasa, izigrali čuvare nakon čega je Leovac ubacio, a Mario Gavranović glavom postigao pogodak za pobjedničkih 1:0.

Iako finalnim raspletom u play-offu Lige prvaka Dinamo nije prošao u nastavak natjecanja, ipak je kasnije u istoj sezoni upisao povijesni doseg - plasman u proljetni dio europskog natjecanja i prolazak skupine Europa lige nakon 49 godina, a Leovac je bio dio tog velikog uspjeha.

Sezonu kasnije Leovac je bljesnuo pogotkom i asistencijom u velikoj pobjedi protiv Atalante u prvoj utakmici grupne faze Lige prvaka, pogodio je i gredu protiv Shakhtara u Zagrebu u drugom dijelu pri rezultatu 1:1 u nezaboravnom i nikad prežaljenom dvoboju u kojem je Dinamo sve do treće minute sučeve nadoknade vodio s 3:1, a utakmica završila s neodlučenih 3:3.

Leovac je sudjelovao i u velikoj pobjedi protiv Tottenham Hotspura u Zagrebu, ušao je u 81. minuti umjesto Bartola Franjića neposredno uoči pogotka za 2:0 nakon čega su plavi blistavom izvedbom uz maestralni Oršićev hat-trick pobijedili s 3:0 i prošli u četvrtfinale Europa lige.

S Dinamom je osvojio tri uzastopna naslova prvaka 2019., 2020. i 2021., Kup 2021. i Superkup 2019. Marine, hvala na svemu i sretno!