Međunarodni prijateljski turnir

Mladi dinamovci svladali Olympiacos i prošli u nokaut fazu Al Abtal Cupa

Kombinirana momčad Dinama predvođena trenerom juniora Ivanom Senzenom odigrala je petu i posljednju utakmicu grupne faze na međunarodnom prijateljskom turniru Al Abtal Cup u Španjolskoj i upisala četvrtu vezanu pobjedu protiv momčadi grčkog Olympiacosa rezultatom 4:0.

U utakmici koja je imala veliki značaj i koja je direktno odlučivala o prolasku skupine i plasmanu u nokaut fazu natjecanja plavima je trebao bod, no mladi dinamovci su od prve minute zagospodarili travnjakom na terenu "Zlatko Cico Kranjčar" i pokazali jasnu želju za ostvarivanjem nove pobjede, a prva lopta u mreži grčke momčadi završila je već u 7. minuti utakmice. Strijelac je bio Fran Topić, koji je natrčao na jednu odbijenu loptu, a zatim je s dvadesetak metara topovskim udarcem lansirao u same rašlje.

U ostatku prvog dijela Dinamo je imao još nekoliko sjajnih situacija, ali na predah se ipak otišlo s minimalnom prednošću naše momčadi.

Ipak, u drugom poluvremenu uslijedio je pravi vatromet plavih. 55. minuta donijela je novi pogodak, nakon lijepe akcije uz aut liniju preciznim udarcem unutar šesneasterca iskosa s lijeve strane Matej Šakota je udvostručio prednost Dinama. Samo dvije minute kasnije plavi su još jednom zatresli mrežu. U velikoj gužvi u šesnaestercu Olympiacosa prvo je gredu zatresao Zlatan Koščević, a nakon odbijene lopte isto je učinio i Šakota, da bi se nakon toga treća sreća ukazala Topiću, koji je postigao svoj drugi i Dinamov treći pogodak. U 79. minuti postavljen je i konačan rezultat. Topić je pucao, vratar grčke momčadi poletio za loptom koja je odsjela na gredi, a njegov položaj iskoristio je Vilim Gec i glavom lagano pospremio loptu u nebranjenu mrežu.

- Svaka čast dečkima na jako dobro odrađenoj utakmici, mislim da smo se pokazali u pravom svjetlu, posebice kad uzmemo u obzir kako smo u nedjelju igrali tešku prvenstvenu utakmicu zbog čega nismo imali puno vremena za pripremu ni za odmor, ali dečki su reagirali sjajno i zasluženo pobijedili, kazao nam je trener Senzen po završetku utakmice, a zatim se osvrnuo i na cjelokupni nastup mladih dinamovaca u grupnoj fazi natjecanja.

- Mislim da je ukupno gledajući naš nastup od prve utakmice bio jako dobar, što u konačnici pokazuju i rezultati i prvo mjesto u skupini. Posebno vrijedi naglasiti činjenicu da smo rotirali velik broj igrača u momčadi jer smo igrali u gustom ritmu zbog domaćeg prvenstva, Kupa, Lige prvaka za mlade, puno je tu obaveza bilo pa smo često mijenjali roster, utakmice su znali igrati i isključivo igrači do 18 godina. Sve u svemu, dobro smo igrali, dobro smo se predstavili i ono što me najviše veseli, izborili smo daljnju fazu što znači još barem jednu vrhunsku utakmicu za našu momčad, dodao je.

Ovom pobjedom Dinamo je s nova tri boda preskočio Real Sociedad na vrhu ljestvice i u daljnju fazu natjecanja se plasirao kao pobjednik skupine.

Dinamo, koji je bio finalist ovog turnira prošle godine, tako je pobjedonosno okončao nastup u grupnoj fazi ovosezonskog izdanja turnira, osvojivši skupinu D s 12 bodova, a iza njega su ostali Real Sociedad s 10 bodova, praška Slavia s njih devet, Olympiacos sa šest, Green Future Falcons sa četiri te White Future Falcons sa tri boda.

Čestitamo našim mladim nogometašima na sjajnoj predstavi, velikoj pobjedi i plasmanu u daljnju fazu natjecanja!