Dinamov Vremeplov

Na današnji dan 28.07.

Na današnji dan...

28.7.2010. Sheriff – Dinamo 1-1 (Liga prvaka, 3. pretkolo, prva utakmica)

Zabili su pet golova Kopru na otvaranju europske sezone, osvojili Superkup protiv Hajduka, potom u dramatičnoj završnici u Sloveniji spašavli naoko sigurna četiri gola razlike iz prvog dvoboja, nadigrali Hrvatski dragovoljac na ligaškom startu... Novo je iskušenje bio – moldavski Sheriff. Maksimirski su nogometaši, nakon rezultatskog “roller-coastera” ipak prošli Koper i potom ih je u 3. poretkolu Lige prvaka čekao Sheriff. I činilo se da neće biti suivše problema. Barem je to tako izgledalo na otvaranju utakmice u Tirasoplu. Sammir je već u trećoj minuti dohvatio loptu na sredini igrališta i potom u nezadrživu prodoru lijevom stranom pretrčao polovicu terena nanizavši trojicu suparničkih braniča, utrčao u kazneni prostor i s desetak metara, iz teške pozicije posve iskosa, efektno desnom vanjskom pogodio suprotnu gornju “malu mrežu”. Bio je to potez za pljesak i, činilo se, relativno miran Dinamov prolaz do sljedećeg kruga natjecanja. No, domaći su uzvratili u 35. minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, uz aut crtu na lijevoj strani, loptu je “na drugoj vratnici” dočekao Vladimir Volkov, glavom ju spustio u sredinu, a u gužvi pred gol-crtom Aleksandr Erokhin uspio ugurati u gol za konačnih 1-1. Dinamo je od 61. minute igrao bez isključenoga Tomislava Barbarića koji je u razmaku od tri minute dobio dva žuta kartona. Kasnije su Moldavci izvukli 1-1 i u Zagrebu pa prošli dalje boljim izvođenjem 11-eraca pri čemu je Dinamo preselio u play off Europa lige.

28.7.2015. Dinamo – Molde 1-1 (Liga prvaka, 3. pretkolo, prva utakmica)

Prvak Luksemburga, Fola Esch, nije bila ozbiljnija prijetnja plavima na startu europske sezone, no zato ih je u sljedećem krugu, u 3. pretkolu Lige prvaka, čekao nešto veći izazov, norveški Molde. U prvoj je, maksimirskoj utakmici, Dinamo poveo u 18. muniti kad je Josip Pivarić projurio lijevom stranom, ubacio u sredinu, a Angelo Henriquez glavom sa šest metara skrenuo loptu u “malu mrežu”. Na sličan su način Norvežani izjednačili samo dvije minute kasnije. Martin  Linnes zavrnuo je s desne strane, a Ola Kamara glavom s pet metara zabio za 1-1. Dinamo je na kraju ipak prošao dalje u spektakularnoj uzvratnoj utakmici u kojoj je vodio 3-0, a domaći uspjeli izjednačiti na za njih ipak nedovoljnih 3-3...