Dinamo – Slaven Belupo 1:0

Petković izborio i realizirao kazneni udarac za nova tri boda

Pobjeda je rezultatski možda „tijesna“, ali Dinamo je ove večeri nadigrao svojega suparnika, a na trenutke smo gledali doista dopadljivu, osebice u zadjih desetak minuta prvoga dijela. U ogledu 11. kola Prve HNL maksimirski su nogometaši svladali Slaven Belupo 1:0 pogotkom Brune Petkovića već na otvaranju utakmice, u petoj minuti, iz jedanaesterca. Prethodno je Slavenov branič Krystian Nowak u svojem kaznenom prostoru srušio upravo Petkovića koji je odmah potom i sam namjestio loptu na bijelu točku i zakucao u mrežu.

I ovaj smo put na trenutke vidjeli poneku minijature Danija Olma, spretna primanja lopte uz nagli okret kojim bi iz težišta izbacio suparnika i pripremio nered pred vratima, ponovno smo vidjeli i brzinske dionice Mislava Oršića, poneko vješto Petkovićevo proigravanje, napadačke izlete kapetana Arijana Ademija, a i Emir Dilaver je iz pozadine znao proigrati dubinsku loptu i potom pred suparničkim vratima tući snažno iz voleja... Bilo je zanimljivih sekvenci ove maksimirske večeri unatoč „samo“ jednom pogotku u suparničkoj mreži.

Plavi su u najvišu brzinu ubacili u zadnjih desetak minuta prvoga dijela kad su nizali brojne prilike pred vartima. Prvo je Oršić poslao loptu u for Françoisu Moubandjeu, koji je ubacio s lijeve strane, a Petković ju glavom lansirao preko gola. Odmah je potom Dilaver dubinskom loptom proigrao Petkovića, on od prve efektno proslijedio Ademiju, koji ju nije dobro zahvatio pa ju je Božo Mikulić odnio s gol-crte. U nastavku akcije Oršić je precizno pronašao Ademija, a on sjajno primio loptu, spretno se okreno na osam metara, ali ju je bivši maksimirski vratar, sada Slavenov čuvar mreže Antonijo Ježina, uspio „iščupati“ ispod prečke.

Nešto je kasnije Nikola Moro pronašao Olma na desnoj strani, a on proslijedio u for Damianu Kądzioru koji je tukao preko gola. Na samome izmaku prvoga dijela Petar Stojanović je ubacio s desne strane, a Ademi na pet metara nije uspio najbolje dohvatiti loptu.

Upravo je maksimirski kapetan početkom drugoga dijela ponovno namučio koprivničku obranu, protutnjao je lijevom stranom, došao iskosa do peterca, ali njegova asistencija nije pronašla pravu „adresu“. Pokušao je i Oršić s ruba kaznenoga prostora pored gola... Dilaver je u 73. minuti dočekao volej nakon kornera i punom snagom iz prve lansirao projektil točno u koprivničkog kapetana Mateasa Delića koji se srušio i na trenutak ostao bez svijesti.

Plavi će u sljedećem kolu, 18. listopada gostovati kod Gorice.