Dinamo II – Dubrava 1:0

Plavi bolji od Dubrave, Karrica zabio za pobjedu

Autor fotografije: Matija Habljak/PIXSELL

Zabio je „završni“ gol u pobjedi protiv Rudeša, potom je tresao mrežu za vodstvo u Vinkovcima, a sada inicirao gol za pobjedu protiv Dubrave. Niko Janković u 30. je minuti snažnim udarcem s dvadesetak metara prilično zabridio dlanove vratara Marija Mustapića. Na odbijenu je loptu natrčao Bernard Karrica i zakucao za – pobjedu. Nogometaši Dinama II su, dakle, u nedjeljnom dvoboju 7. kola Druge HNL protiv svojega gradskog susjeda Dubrave slavili s 1:0 upisavši tako treću pobjedu u sezoni.

Gosti su, doduše, dvaput bili nadomak izjednačenju. Kristijan Jurić u sučevoj je nadoknadi prvoga dijela iz slobodnoga udarca s dvadesetak metara s lijeve strane uzdrmao gredu dok je dvije minute prije kraja dvoboja Dragan Juranović, nakon ubačaja s desna, na vrhu peterca dohvatio loptu i pogodio – vratnicu. Natrčao je Yusuf Musa, ali niti on nije pronašao cilj.Već je u sljedećoj akciji, nakon ubačaja iz kuta, lopta prohujala uz vratnicu.

Ubrzo potom, duboko u sučevoj nadoknadi, Daniel Tueto svojim je kretnjama zbunio vratara koji je nespretno izbio loptu, prihvatio ju je Lukas Parger, s dvadesetak je metara možda mogao i gađati prazna vrata, ali je ipak odlučio proigrati Dinu Kapitanovića. No, dodavanje ipak „nije prošlo“.

Juranović je još na otvaranju dvoboja, nakon kombinacije s Marinom Mudražijom, s desetak metara iskosa promašio vrata. U 38. je, pak, Kapitanović osvanuo sam pred vratarem Mustapićem koji je ipak uspio spriječiti novi pogodak plavih. Odmah je potom nakon vještoga prodora pokušao i Janković, ali gostujući su braniči u zadnji trenutak skrenuli loptu u korner.

Početkom drugoga dijela Ivan Marić je, u gužvi u Dinamovu kaznenom prostoru, skrenuo loptu pod gredu, ali Renato Josipović uspio je „iščupati“ loptu.

Edin Julardžija priredio je pravu „minijaturu“ u 69. minuti. Elegantno je, bez dodira, mirno oteo loptu suparničkom braniču usred gostujućega kaznenog prostora, snažno pucao, ali je ovaj put Mustapić paradom spriječio pogodak.

Četiri minute kasnije gosti su ponovno zaprijetili kad je Mudražija glavom poslao loptu malo preko vrata.

U sljedećem kolu, 30. rujna, Dinamo II gostuje u Rijeci kod Orijenta.