Dinamo - Lokomotiva 2:1

Plavi na Maksimiru bolji od Lokomotive

Autor fotografije: Pixsell

Dinamo je u utakmici 19. kola SuperSport HNL-a na Maksimiru svladao Lokomotivu rezultatom 2:1.

Plavi su od prve minute zagospodarili maksimirskim travnjakom, a pogodak su zabili već u 8. minuti, kada je Baturina nakon sjajnog proigravanja Ivanušeca zaobišao vratara Čavlinu i pogodio mrežu, no gol je intervencijom sudaca ipak poništen zbog zaleđa.

Dinamova bolja igra okrunjena je u 35. minuti. Ivanušec je ubacio s lijeve strane, Ristovski pogađa vratnicu, ali najbrže reagira na odbijenoj lopti i iz drugog pokušaja dovodi plave do 1:0, što je i bio rezultat s kojim je okončano prvo poluvrijeme.

U drugom dijelu na terenu se nastavio sličan scenarij, a Dinamo je svoju prednost udvostručio u 59. minuti. Ristovski i Špikić su odigrali sjajnu akciju na desnoj strani, nakon čega je Špikić uposlio Baturinu, a on udarcem isprve pogodio za 2:0.

Lokomotiva se pri tom rezultatu odbila predati, a u 65. minuti uspjela je prepoloviti prednost domaćina. Nakon centaršuta Smakaja s desne strane, Pivarić je krasnim udarcem iz voleja pogodio mrežu za 2:1.

Do kraja dvoboja nije bilo izglednijih šansi, pa je Dinamo stigao do prve pobjede u proljetnom dijelu sezone. Na prvenstvenoj ljestvici sada ima 45 bodova, sedam više od drugoplasiranog Hajduka.

Sljedeća utakmica za Dinamo na rasporedu je u subotu 4. veljače, kada će u Koprivnicu na gostovanje kod Slaven Belupa.