Dinamo - Bravo 2:0

Plavi pobjedom najavili proljetnu polusezonu

Dva gotovo jednaka pogotka u akcijama nakon udarca iz kuta bila su dovoljna za uvjerljivu pobjedu maksimirskih nogometaša u zadnjoj provjeri uoči proljetne polusezone. Momčad trenera Ante Čačića svladala je slovenskoga prvoligaša Bravo s 2:0 u utakmici u kojoj svim igračima valja čestitati na izvedbi u ovim teškim vremenskim uvjetima: bravo za Dinamo i bravo za Bravo.

Maksimirski je ambijent u prvom poluvremenu mogao navesti na pogrešan zaključak da su se Dinamovi nogometaši, kako su svojedobno znali činiti, otisnuli na pripreme u Sjevernu Ameriku i da su pritom odigrali utakmicu točno podno – Nijagarinih slapova. U takvom ozračju, uz silovit pljusak koji je igrače kupao žešće nego u kakvom vodenom parku, uz količinu kiše kakva bi valjda napunila korita svih pet maksimirskih jezera, igrači su uglavnom birali duga, visoka dodavanja. U protivnom bi, unatoč sjajnoj drenaži maksimirskog travnjaka, lopta uglavnom zastala u ponekoj lokvi. Žestok pljusak popustio je tek početkom drugoga dijela.

Oba su pogotka osvanula u drugom dijelu, i to po gotovo identičnoj „matrici“: u oba je slučaja Marko Bulat ubacio iz kuta, a loptu u mrežu skrenuli mladi stoper Jakov Gurlica za 1:0 u 72. i potom Daniel Štefulj za 2:0 u 89. minuti.

U prvom su poluvremenu obje momčadi bile prinuđene na izmjenu. U 24. minuti ozlijedio se Dinamov napadač Bruno Petković, laganim je i opreznim hodom odšetao u svlačionicu da bi ga na terenu zamijenio Josip Drmić. Slično je bilo i na drugoj strani gdje je travnjak napustio Tamar Svetlin, a s klupe ušao Luka Marjanac.

DINAMO OPASNIJI I PRIJE POGODAKA

Maksimirski je kapetan Arijan Ademi u 11. minuti pronašao Luku Ivanušeca, on proslijedio ulijevo za Petra Bočkaja koji se sjurio u sredinu, silovito potegnuo, a vratar Gal Lubej Fink uspio odbiti loptu. Na nju je „na drugoj vratnici“ natrčao Luka Menalo, ali i njemu se ispriječio slovenski čuvar mreže.

Ubrzo je potom Bočkaj lansirao loptu duboko sa svoje polovice s lijeva, pronašao Mahira Emrelija, on proigrao Petkovića koji je rolicom u kaznenom prostoru pokušao zanjihati suparničke braniče, ali su mu u zadnji trenutak ipak uspjeli izbiti loptu.

Maksimirski je vratar Dominik Livaković u 22. minuti zaustavio snažan udarac kojeg je uputio David Flakus Bosilj.

Bočkaj se početkom drugoga dijela okuražio potegnuti po zemlji s ruba kaznenog prostora pri čemu je lopta prohujala uza samu vratnicu. Na drugoj je strani u 57. minuti pokušao Almin Kurtović iz okreta preko gola da bi dvije minute kasnije maksimirski vratar Ivan Nevistić „livakovićevskim refleksom“ zaustavio snažan udarac Žana Trontelja s desna.

Bila je to zadnja provjera plavih prije proljetne polusezone koju će otvoriti subotnjim dvobojem na ovom istom travnjaku protiv Gorice u 18. kolu SuperSport HNL-a.

Zagreb, 17. siječnja 2023.

Prijateljska utakmica

Dinamo – Bravo 2:0

Stadion Maksimir

Dinamo; do 58. minute: Livaković (46. Nevistić) – Ristovski (46. Moharrami), J. Šutalo, Perić, Ljubičić – Ademi; Menalo (46. Bulat), Emreli, Ivanušec, Bočkaj – Petković (28. Drmić); od 58. minute: Nevistić – Moharrami, Gurlica, Theophile, Štefulj – Brkljača, Bulat; Lukanić, Vrbančić, Rukavina – Drmić

Trener: Ante Čačić

Bravo; prvo poluvrijeme: Lubej Fink – Jakšić, Križan, Katinić, Španring – Selan, G. Trdin; Kurtović, Svetlin (37. Marjanac), Kramarič – Flakus Bosilj; drugo poluvrijeme: Orbanič – Jakšić (84. Hovnik), Križan, Katinić (84. K. Trdin), Kavčič – Selan (84. Porič), G. Trdin (84. Pučnik); Kurtović (83. Kurež), Nsana, Kramarič (56. Trontelj) – Marjanac

Trener: Dejan Grabić

Sudac: Goran Pečarić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Gurlica (72.), 2:0 Štefulj (89.)