Šibenik - Dinamo 1:2

Plavi upisali tri boda protiv Šibenika

Autor fotografije: Pixsell

Igrači Dinama upisali su 2:1 pobjedu protiv Šibenika na Šubićevcu za nova tri boda u prvenstvu. Prvo je pogodak u 19. minuti susreta postigao Luka Ivanušec, u drugom dijelu Jakoliš je postavio na 1:1, a Stefan Perić zabio je autogol za konačnih 1:2 na semaforu.

Uoči odlaska momčadi na gostovanje u Šibenik trener Damir Krznar najavio je određene rotacije u kadru svoje momčadi. Na golu je od prve minute bio Zagorac, zadnja linija Ristovski, Lauritsen, Perić i Štefulj, na poziciji zadnjeg veznog Mišić, a u veznoj liniji Bulat, Špikić, Ivanušec i Petković. Kao špica je krenuo Andrić.

Dinamo je imao prvu priliku već nakon četiri minute igre kada je Mišić pokušao dodati za Petkovića na par metara od gola, ali domaća obrana zaustavila je tu akciju. Plavi su pokušavali probiti obranu Šibenika uz još nekoliko situacija, a mreža se zatresla u 19. minuti.

Mišić je pronašao Petkovića na desnoj strani, napadač dodaje do Ivanušeca koji gađa bliži kut i pokraj vratara Rogića trese mrežu za 1:0. Par trenutka kasnije kombinirali su Ristovski i Petković, ali Jakoliš je blokirao novu opasnost. U 37. minuti Menalo je zaprijetio poluškaricama, ali lopta odlazi preko gola. Dvije minute kasnije Bulat je iz sjajne pozicije silovito pucao na gol, pokušaj je otišao malo preko grede. Nisu plavi stali s prilikama, a domaći vratar spasio je svoja vrata u 41. minuti. Nakon kornera Lauritsen i domaći branič Stefan Perić bili su na skoku, Perić je zamalo ugrozio svog vratara udarcem prema vlastitoj mreži, ali Rogić je obranio. Dinamo je sačuvao prednost do kraja prvog dijela.

U nastavku susreta plavi su bili blizu novog pogotka u 72. minuti kada je Andrić zamalo škaricama na centaršut Gojaka povisio prednost, ali nije dobro zahvatio loptu. Domaćin je ipak stigao do izjednačenja dvije minute nakon te propuštene prilike gostiju.

U 74. minuti M. Jakoliš malo iskosa s lijeve strane iz kaznenog prostora gađa desni kut prizemnom loptom i postavlja na 1:1. Kratko je ovaj rezultat bio na semaforu, već u 81. minuti domaćin radi grešku i S. Perić zabija autogol. Mišić je ubacio u peterac, a domaći branič nespretno skreće ubačaj u vlastitu mrežu. Nekoliko trenutaka kasnije vidjeli smo dvije nove prijetnje na vrata Šibenika, a pokušaj Mišića pa zatim Oršića spašava Rogić. Do kraja susreta više nije bilo promjene rezultata.