Dinamo II – Rudeš 3:0

Plavi uvjerljivi protiv Rudeša

Autor fotografije: GNK DINAMO

Antonio Marin ponovno je, kao i u dvoboju prvoga kola, bio katalizator Dinamove pobjede u Kranjčevićevoj. Nogometaši Dinama II u okršaju su 5. kola Druge HNL svladali Rudeš s 3:0 i tako dohvatili svoju drugu pobjedu u novoj prvenstvenoj sezoni.

Marin je, slično kao i u slavlju protiv BSK-a iz Bijelog Brda na startu natjecanja, kad su plavi pobijedili s istovjetnih 3:0, bio razigran i rastrčan, a „usput“ i zabio i asistirao.

Dinamo II poveo je u 17. minuti. Upravo je Marin izveo slobodan udarac posve iskosa s desne strane, uza samu aut-crtu, zavrnuo je pred vrata, a plavi stoper Kim Hyun Woo glavom skrenuo u mrežu. Novi je pogodak osvanuo u 31. minuti nakon što je Damjan Daničić projurio lijevom stranom. Dotrčao je do gol-aut crte i poslao povratnu prema Sandru Kulenoviću koji je lukavo propustio loptu, a na nju natrčao Marin i niskim udarcem s 15 metara lansirao u gol.

U prvoj minuti sučeve nadoknade vremena u Rudešovu je kaznenom prostoru Domagoj Muić nespretno zahvatio loptu i skrenuo je prema vlastitoj mreži, a vratar Ivan Sušak paradom jedva uspio odbiti. No, na loptu je natrčao Niko Janković i snažnim udarcem s desetak metara uz pomoć vratnice lansirao u gol.

Plavi su nadomak trećem golu bili i u 35. minuti kad je Luka Menalo probio desnu stranu, poslao loptu na desetak metara, Edin Julardžija s desne strane gađao suprotni kut, ali je vratar Ivan Sušak uspio izbiti izvan igrališta.

Luka Marković u 71. je minuti na drugoj strani, nakon ubačaja iz kuta, glavom poslao loptu u gredu, dok je već u sljedećoj akciji plavih Kulenović povukao napad, proigrao Bernarda Karricu koji je nadirao s desna, ali Sušak je uspio amortizirati udarac. Ubrzo je potom Jan Raužan utrčao u Dinamov kazneni prostor i iskosa s pet metara poslao loptu malo pored vrata.

Sedam minuta prije kraja Roko Jurišić prihvatio je loptu desetak metara od vrata, snažno pucao, a Sušak novom sjajnom reakcijom ponovno spriječio gol i skrenuo loptu u korner.

Opet je Jurišić u 86. minuti priredio „nered“ u suparničkom kaznenom prostoru, proigrao Kulenovića koji je efektno petom vratio Karrici čiji je udarac ponovno zaustavio raspoloženi Rudešov vratar.

U samome smiraju dvoboja Jurišić je nadomak svome kaznenom prostoru prekršajem zaustavio suparničkoga igrača i zaradio drugi žuti karton.

Plavi će 19. rujna u dvoboju 6. kola gostovati kod Cibalije u Vinkovcima.