Rudeš – Dinamo II 0:0

Plavima bod protiv Rudeša, Horkaš obranio 11-erac

Dinko Horkaš leopardovskim se skokom vinuo u svoju desnu stranu i paradom izbio loptu obranivši tako jedanaesterac koji je domaćima mogao otvoriti put prema pobjedi... Nešto kasnije se, doduše, maksimirskoj momčadi otvorio nešto prohodniji put prema bodovima jer je praktički od otvaranja drugoga poluvremena imala igrača više. Kako god, nogometaši Dinama II odigrali su 0:0 u gostima kod Rudeša, trećeplasirane momčadi prvenstva, u okršaju 15. kola Druge HNL. Rudeš je, istina, domaćin bio na stadionu u Kranjčevićevoj jer travnjak na njegovu igralištu u ovome trenutku nije u dobrom stanju. Ključni je detalj, dakle, bila Horkašova obrana u 29. minuti.

Rudešov desnokrilni napadač, Nigerijac Mohammed Aliyu, i maksimirski branič Luka Hujber u kaznenom su se prostoru namještali prihvatiti dugu loptu, a vinkovački je sudac Josip Lučić procijenio da je tu bila riječ o prekršaju Dinamova igrača pa pokazao na bijelu točku. Ulogu izvođača preuzeo je Deni Jurić, a Horkaš ga mudro pročitao i vješto spriječio pogodak.

No, „klatno“ se početkom drugoga dijela prebacilo na stranu plavih jer su od 49. minute imali igrača više. Nikola Burić na Dinamovoj je polovici terena, nedaleko centra, prekršajem zaustavio Toma Alena Tolića i time zaradio drugi žuti karton.

Ubrzo je potom Marko Đira, nakon Tolićeva proigravanja, snažno pucao sa 15 metara, ali je vratar Ivan Banić uspio dohvatiti loptu.

Unatoč igraču manje nogometaši Rudeša dvaput su uspjeli ozbiljnije zaprijetiti, i to u oba slučaja udarcima s ruba kaznenoga prostora. Prvo je u 65. minuti pokušao Jurić sjajno reagiravši na povratnu loptu, a u 77. i Aliyu. U oba je slučaja lopta prohujala uza samu vratnicu.

Bilo je „vatre“ i u početnim minutama kad su Kim Gyu Hyeong i Tolić kombinirali na lijevoj strani na vrhu peterca, a domaći u zadnji trenutak uspjeli nekako izbiti loptu. Uzvratio je Tomislav Havojić udarcem glavom u padu sa 10 metara pri čemu je lopta preletjela gredu.

Dinamo II trenutačno je na šestom mjestu na ljestvici sa 22 osvojena boda. Vrh suvereno drži Šibenik sa 39 ispred Orijenta sa 29 i Rudeša sa 25.

U sljedećem kolu, u srijedu, 4. prosinca, Dinamo II gostuje kod Osijeka II.