Slavlje u Zaprešiću

Plavima pobjeda; u HNL-u debitirali Hrvoj i Šutalo

Autor fotografije: Luka Stanzl/Pixsell

Maksimirski trener Igor Jovićević promiješao je i sustav i sastav, silom (ne)prilika uslijed brojnih ozljeda “prodrmao” i formaciju pa svoju momčad poveo do pobjede protiv Intera u Zaprešiću u okršaju 32. prvenstvenog kola. Dinamo je slavio s 1:0, a pogodak odluke postigao je Mario Ćuže u 61. minuti nakon lucidnoga proigravanja Mislava Oršića.

Dvoboj ćemo pamtiti i po premijernom nastupu mladoga Dinamov desnog bočnog, Tina Hrvoja, kojem je ovo, dakle, bio debitantski nastup u službenoj utakmici prve momčadi. U prvenstvenom je dvoboju ujedno debitirao i mladi maksimirski stoper Josip Šutalo, no prve je službene minute upisao još krajem listopada prošle godine u pobjedi protiv Opatije u gostima s 3-0 u osmini finala hrvatskoga Kupa.

Oršić je u 61. minuti povukao napad plavih i spretnim trzajem poslao loptu u kazneni prostor gdje ju je dočekao Ćuže koji se sjurio s desne strane nadomak peterca i lansirao je u suprotni kut. Upravo je Oršić bio u izvorištu većine akcija maksimirske momčadi.

Naposljetku, u 35. je minuti i zatresao mrežu nakon prodora desnim krilom, ali snimka je naknadno pokazala da je bio nekoliko milimetara u zaleđu. Pet minuta prije toga probio se kroz “gužvu žutih dresova”, pucao s ruba kaznenoga prostora, a vratar Osman Hadžikić uspio prihvatiti loptu.

Imali su i domaći dobru priliku kad je Sascha Marasovic, u akciji vrlo sličnoj kasnijem Dinamovu pogotku, poslao loptu udesno, Matija Rom zavrnuo pred vrata, a Dinamov čuvar mreže, ujedno i kapetan, Danijel Zagorac u zadnji trenutak “ušao u udarac” Ivanu Mamutu koji je dotrčao do ruba peterca. Na samome izmaku prvoga dijela Nikola Moro glavom je pokušao nakon kornera, a Hadžikić paradom “iščupao” loptu iz samoga kuta.

Plavi su nakon pogotka zaigrali življe, opasnije prijetili vratima domaćih. Ćuže i Sandro Kulenović su, primjerice, u 74. minuti odigrali atraktivan dupli pas. Pritom je Kulenović vratio loptu petom, a Ćuže ju u punom naletu katapultirao malo pored gola. Pokušao je Ćuže glavom u 82. minuti nakon što je s lijeve strane ubacio François Moubandje. Već u sljedećoj akciji Ćuže je zavrnuo s desnoga krila, a Oršić “na drugoj vratnici” u trku poslao loptu preko gola.

U sljedećem kolu, 5. srpnja, Dinamo gostuje kod Rijeke.