Dinamo II – Hrvatski dragovoljac 1:0

Plavima prva pobjeda u novoj sezoni

Nepunih tjedan dana nakon što su u zadnjim sekundama sučeve nadoknade primili pogodak i ispustili pobjedu protiv Orijenta na Krimeji, nogometaši Dinama II sve su to „naplatili“ svojem sljedećem suparniku – Hrvatskom dragovoljcu. U dvoboju 3. kola Druge HNL plavi su na svom travnjaku svladali sigetsku družinu s 1:0, a mrežu je zatresao Korejac Kim Gyu Hyeong u 19. minuti.

Bila je to sjajna akcija u kojoj je Kim na desnoj strani proigrao Dinu Kapitanovića, ovaj mu vješto poslao povratnu, a korejski vezist efektno zakucao loptu u suprotnu „malu mrežu“.

Nešto je ranije i maksimirski kapetan Jakov Gogić filigranski pronašao Leona Šipoša, koji je spretno primio loptu, ali ju poslao u – blok. Odmah je potom i Dinamov vratar Dinko Horkaš spriječio opasan nalet gostiju kad je zaustavio udarac Vinka Petkovića kojeg je prethodno proigrao Luka Nakić.

Još je nekoliko puta Kim namučio suparničku obranu. U 60. je minuti projurio desnom stranom, poslao povratnu Marku Điri koji je sa 18 metara pucao malo preko gola. U smiraju je utakmice, nakon vještoga dodavanja Petra Čuića, pucao s desne strane, ali je vratar Zvonimir Šubarić zaustavio udarac

Sveprisutni Petković, razigrani sigetski ofenzivni vezist, dvaput je u razmaku od samo tri minute namučio maksimirsku obranu. Prvo je snažno pucao iz slobodnoga udarca s lijeve strane s ruba kaznenoga prostora u 68. minuti, a Horkaš vješto amortizirao loptu. Tri minute kasnije Petković je efektno primirio visoku loptu, izbio sam pred maksimirskoga čuvara mreže, a on sjajnim refleksom spriječio pogodak. Plavi su u 77. minuti bili nadomak drugom golu kad je Kapitanović zavrnuo sdesna, a Roko Baturina glavom poslao loptu malo preko gola.

Nogometaši Dinama II u sljedećem kolu, 13. rujna, gostuju u Sesvetama.