Sedam golova za prolaz u osminu finala Kupa

Igralište NK Ferdinandovac

Ferdinandovac: Perišić (od 81. Turčić) - Đipalo, Kožar, Turković, Carek N. (od 81. Carek K.) - Karan (od 84. Stankir), Begović (od 84. Zvonar), Karlovčan, Fuček, Jasenko (od 81. Turković I.) - Križanović; Trener: Mladen Karan

Dinamo: Zagorac – Stojanović (od 63. Moharrami), Šutalo, Theophile (od 63. Perić), Leovac (od 46. Daničić) – Burton - Menalo, Gojak (od 46. Franjić), Ivanušec (od 46. Tolić), Marin - Andrić; Trener: Zoran Mamić

Suci: Dario Bel, Ivan Janić, Tomislav Keglević, Ivan Kurbaša

Strijelci: 0:1 Gojak (13.), 0:2 Ivanušec (28.), 1:2 Križanović (37.), 1:3 Andrić (56.), 1:4 Menalo (60.), 1:5 Menalo (68.), 1:6 Andrić (83.), 1:7 Menalo (88.)

Plavi su osigurali mjesto u osmini finala Hrvatskog kupa velikom 7:1 pobjedom protiv Ferdinandovca. U susretu 1/16 finala na igralištu NK Ferdinandovac po jedan su pogodak upisali Amer Gojak i Luka Ivanušec, Komnen Andrić zabio je dva puta, dok je strijelac sjajnog hat-tricka bio Luka Menalo.

Nastup je nakon više od sedam mjeseci izbivanja i oporavka od ozljede prednjih križnih ligamenata upisao stoper Dino Perić.

Plavi se nakon utakmice Kupa okreću europskim izazovima. Idući tjedan igraju kvalifikacije za UEFA Europa ligu, a na stadion Maksimir u srijedu u play-offu stiže Flora Tallinn.

Glavom je asistirao za prvi gol, pokrenuo akciju za drugi, namjestio treći, zabio četvrti, peti i sedmi gol plavih. Jedino je „propustio“ šesti... Luka Menalo uživao je u ugodnome podravskom zraku gdje je Dinamo u simpatičnom mjestašcu Ferdinandovcu u dvoboju šesnaestine finala hrvatskoga Kupa svladao domaćega četvrtoligaša sa 7:1. Zanimljivo je da je zadnjih šest od ukupno osam pogodaka na ovoj utakmici postignuto udarcima – glavom. No, posebna je priča – Dino Perić. S klupe je ušao sredinom drugoga dijela i upisao svoj prvi nastup nakon sedam mjeseci!

Perić se ozlijedio 16. veljače u završnici prvenstvene utakmice u gostima protiv Osijeka. Riječ je bila o rupturi prednjega križnog ligamenta. U svom je povratničkom nastupu uskočio u 63. minuti zamijenivši Kevina Theophilea pri vodstvu plavih sa 4:1.

Robbie Burton „otvorio“ je dvoboj filigranskim dodavanjem za Menala, Amer Gojak nastavio pogotkom pa asistencijom petom, naslonio se Komnen Andrić dvama golovima, Antonio Marin i Sadegh Moharrami, svaki s dvjema asistencijama... Ipak, atmosfera se posebno rasplamsala kad je Ferdinandovac sedam minuta prije kraja prvoga dijela uspio zatresti Dinamovu mrežu i smanjiti na 2:1.

Burton je u 13. minuti vješto „potkopao“ loptu u kazneni prostor proigravši Menala koji je spustio glavom, a Gojak s vrha peterca načeo mrežu. Upravo je Menalo u 28. zavrnuo s desna, Gojak samo proslijedio petom na pet metara gdje je osvanuo Ivanušec i zabio drugi gol plavih.

Obližnja Drava odjednom se njihala u valovima uslijed silnih decibela oduševljenih domaćih navijača kad je Ferdinandovac zabio gol hrvatskom prvaku. Kapetan Jurica Karan izveo je udarac iz kuta, Robert Kožar „na drugoj vratnici“ dohvatio loptu glavom da bi ju pred samim vratima u mrežu skrenuo Rade Križanović, također glavom...

Dinamo je u drugom dijelu ipak mirno došao do visoke pobjede, a i ovaj je put „generator“ bio Menalo. U 57. je minuti ubacio s desne strane, a Andrić glavom zabio treći gol plavih. Samo tri minute kasnije Andrić je krenuo iz vlastitoga kaznenog prostora, proigrao Marina na lijevom krilu, on zavrnuo pred vrata, a Menalo pogodio glavom za 1:4. I preostala su tri pogotka osvanula po gotovo identičnoj „matrici“: ubačaj s krila i udarac glavom. Akteri su redom bili Moharrami za Menala u 68. minuti, ponovno Moharrami za Andrića u 82. i Marin za Menala u 88.

Utakmice osmine finala Kupa predviđene su za 16. prosinca, a parove ćemo doznati nakon ždrijeba.