Gorica - Dinamo 1:1

Podjela bodova u Velikoj Gorici

Pogođena vratnica na otvaranju utakmice, nekoliko sjajnih obrana obojice vratara od čega dvije parade Dominika Livakovića, prvi pogodak Roberta Ljubičića u HNL-u, „okrugli“, 100. službeni nastup Sadegha Moharramija za prvu momčad plavih, efektan gol Josipa Mitrovića za 1:1, debitantski nastup Dinamova tinejdžera Tonija Majića... Sve su to sekvence s dvoboja 27. kola SuperSport HNL-a u kojem su Gorica i Dinamo odigrali 1:1.

Sljedeće prvenstveno iskušenje plave čeka 8. travnja protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj, ali u međuvremenu, u srijedu, 5. travnja, gostovat će kod Šibenika u dvoboju polufinala SuperSport Hrvatskog kupa.

Maksimirski je trener Ante Čačić ovom prilikom u momčad uvrstio i 16-godišnjeg napadača Majića, člana kadetske momčadi plavih. U igru je ušao na startu sučeve nadoknade vremena zamijenivši Josipa Drmića.

Akciju za Dinamov pogodak maestralnim je potezom pokrenuo Luka Ivanušec. Na sredini je terena, tek koji metar na svojoj polovici, uz samu aut-crtu, u zraku presjekao loptu tako što ju je odmah poslao u for Drmiću. Maksimirski se napadač u punoj brzini sjurio prema suparničkim vratima pa s lijeva zavrnuo na vrh peterca gdje je natrčao Ljubičić i zakucao za vodstvo plavih. Ovo je Ljubičićev treći pogodak u službenim nastupima za Dinamo, ali prvi u HNL-u. Prethodna dva zabio je Salzburgu u skupini Lige prvaka i Lokomotivi u Kupu.

Gorica je izjednačila u 85. minuti veličanstvenim Mitrovićevim golom. Namjestio je loptu malo s lijeva s 18 metara od vrata i precizno desnom nogom plasirao u suprotni kut pri čemu se od vratnice odbila u mrežu.

Štoviše, ubrzo je potom domaći kapetan Filip Mrzljak istrčao sam pred Livakovića koji je uspio spriječiti pogodak.

Već je na otvaranju utakmice znalo „zaiskriti“ pored objema vratima. Štoviše, Drmić je već u 6. minuti uzdrmao vratnicu. Dohvatio je loptu u srcu kaznenoga prostora pa s desetak metara lansirao loptu koja se od vratnice odbila izvan igrališta. Samo dvije minute kasnije na drugoj strani terena Mitrović je ubacio iz slobodnog udarca s desna, a domaći stoper Slavko Bralić glavom iz blizine poslao loptu pored gola.

Ubrzo je potom Drmić silovito potegnuo s ruba kaznenog prostora, a vratar Ivan Banić uspio bekendirati loptu. Ponovno je maksimirski napadač bio u središtu pozornosti u 18. minuti. Martin Baturina vješto je servirao loptu udesno u prostor Stefanu Ristovskom koji je zavrnuo na „drugu vratnicu“. Ipak, bila je to previsoka lopta za Drmića koji ju je uspio zahvatiti glavom i poslati preko gola.

Maksimirski je vratar Dominik Livaković samo tri minute potom paradom spašavao svoju mrežu. Merveil Ndockyt s više je od 25 metara lansirao projektil u sami gornji kut, ali je Dinamov kapetan efektnim letom uspio skrenuti u korner. Nakratko su Velikogoričani slavili u 24. minuti kad se zatresla Dinamova mreža. Kristian Fućak u kontri je dočekao dubinsku loptu, pritom su ga u zadnji trenutak ga omeli Dominik Livaković i Kevin Theophile. No, lopta se dokotrljala desno do Mitrovića koji je natrčao i pogodio mrežu. Pomoćni je sudac u toj akciji ipak pokazao zaleđe što koje je ubrzo potvrdio i pregled VAR-om.

Sjajnu je dionicu u 39. minuti predstavio Ristovski. U središnjem krugu igrališta presjekao je loptu suparnika i silovito pokrenuo napad pa nakon proigravanja s Lukom Ivanušecom izbio sam pred Banića koji je ipak uspio spriječiti pogodak. U nastavku akcije Ristovski je s njemu netipične lijeve strane pokušao plasirati loptu desnom nogom u suprotni kut, ali prohujala je pored vratnice.

Marko Bulat na otvaranju je drugoga dijela oštro gađao iz slobodnog udarca s 20 metara, a Banić uspio odbiti loptu. U sljedećoj je akciji Bulat na lijevoj strani proigrao Ljubičića koji je, nakon efektnog duplog pasa s Drmićem, došao na vrh peterca iskosa s lijeva i pogodio vanjski dio mreže.

Samo četiri minute nakon Dinamova vodstva domaći vezist Toni Fruk pokušao je iznenaditi maksimirskoga vratara vrlo dobrim udarcem s desetak metara s lijeve strane, ali Livaković je novim letom spriječio pogodak skrenuvši loptu u korner.