Autor fotografije: Pixsell/Marko Lukunić

GNK Dinamo - FK Austria Wien 0:2 (0:0)

Dinamo (4-1-4-1): Zagorac - Moharrami (od 76. Matel), Rrahmani, Dilaver, Leovac (od 63. Musa) - Lešković (od 63. Gjira) - Hajrović (od 63. Šitum), Gojak, Olmo (od 76. Franjić), Oršić (od 76. Menalo) - Petković (od 76. Baturina)

Austria Beč (4-4-2): Pentz - Klein, Madl, Borković, Martschinko - Sax, Demaku, Matić, Prokop - Edomwonyi, Ewandro (još su igrali: Schoissengeyr, Salamon, Ebner, Turgeman, Yateke, Fitz, Sarkaria, Kos)

Golovi: 0:1 Sarkaria (81.), 0:2 Yateke (90.)

Igrači Dinama završili su 16-dnevni pripremni ciklus u turskom Beleku. Nakon što su ostvarili četiri pobjede i jedan remi, u zadnjem susretu ipak nisu uspjeli upisati pozitivan rezultat. Austria Beč slavila je 2:0.

Trener Nenad Bjelica odlučio se za sljedećih 11 protiv austrijskog kluba: Na golu Zagorac, stoperi Dilaver i Lešković, a na bokovima Moharrami i Leovac. Zadnji vezni Lešković, a ispred njega Hajrović, Gojak, Olmo i Oršić. Špica je bio Petković.

Već u desetoj minuti pokušao je s linije kaznenog prostora udarac na gol uputiti Dani Olmo, ali pokušaj nije bio dovoljno jak. Dobru je reakciju imao Zagorac u 14. minuti odličnom obranom pokušaja na prvu vratnicu s desne strane.

U 41. minuti susreta Hajrović je izveo slobodan udarac s nekih 25 metara iskosa s desne strane, nakon gužve lopta završava na drugoj strani kod Leovca koji iz velike udaljenosti silovito puca, ali vratar Austrije brani. Još jedna dobra intervencija Zagorca u 44. minuti kada je zaustavio pokušaj iz slobodnog udarca. Najbolja prilika za Dinamo u prvom dijelu bila je ona u 45. minuti kada je Olmo zatresao gredu, ali nije bilo promjene rezultata.U 55. minuti ''gosti'' su bili u prilici za pogodak, ali Sarkaria iz okreta u kaznenom prostoru loptu šalje pokraj desne vratnice. Uslijedilo je nekoliko izmjena u ekipi Dinama, ali niti promjena sastava nije rezultirala uspješnom realizacijom. Austria je tu činjenicu okrenula u svoju korist i povela u 81. minuti kada se Sarkaria upisao na listu strijelaca za 1:0.

U 86. minuti Gojak je ubacio iz kornera s lijeve strane, loptu je na drugoj vratnici glavom zahvatio Rrahmani, ali njegov pokušaj odlazi malo pokraj vratnice. Bila je ovo odlična situacija da Plavi izjednače. Igrači Dinama nikako nisu uspjeli pronaći prostor za pogodak, a Austria je do kraja susreta i povisila rezultat na pogotkom Yatekea, u 90. minuti susreta. Rezultatom 2:0 za austrijsku ekipu utakmica je i završila.

Razloga za zadovoljstvo uoči drugog dijela sezone trener Bjelica i stožer svakako imaju, s obzirom na individualnu i momčadsku kvalitetu koju su igrači pokazali u posljednjih 16 dana u Beleku. Stručni stožer i momčad u Zagreb se vraćaju u subotu, 26. siječnja.