Varaždin - Dinamo 1:1

Remi i podjela bodova u Varaždinu

Dinamovi nogometaši nisu nastavili pobjednički niz u novoj prvenstvenoj sezoni, a prva momčad koja im se ispriječila na putu prema pobjedi je Varaždin, novi član elitnoga razreda hrvatskoga nogometa. Na varaždinskom su travnjaku odigrali 1:1 u ogledu 4. kola SuperSport HNL-a.

Dinamo je poveo u zadnjim sekundama prvoga dijela, u sučevoj nadoknadi vremena, Boško Šutalo osvojio je loptu, proslijedio Luki Ivanušecu, on produžio ulijevo za Petra Bočkaja koji je projurio krilom, zavrnuo pred vrata, loptu na „drugoj vratnici“ dočekao Dario Špikić i glavom poslao u mrežu.

Domaći su izjednačili u 63. minuti kad je ju „fliperu“ pred Dinamovim kaznenim prostorom loptu dohvatio Andris Herrera, odmah proslijedio ulijevo usamljenom Micheleu Šegi koji je iz prve desnom nogom poslao loptu u suprotnu „malu mrežu“ .

Varaždin je izjednačenje na neki način „najavio“ još u početnim minutama drugoga dijela kad je Agon Elezi u 51. minuti iz daljine snažno gađao, a lopta prohujala malo iznad grede. Dvije minute kasnije Dominik Livaković uspio bekendirati silovit Herrerin dalekometni pokušaj.

Uzvratili su plavi u 58. minuti kad je Ivanušec, također snažnim udarcem izvan kaznenog prostora u same rašlje, ali je Oliver Zelenika uspio izbiti izvan igrališta.

Dinamo je priliku imao još prije vodećega Špikićeva pogotka. Ivanušec je silovito gađao u 34. minuti, a Zelenika vješto obranio.

Zagrepčani su pritiskom u 77. minuti bili blizu pogotku. Mahir Emreli prihvatio je loptu u kaznenom prostoru na desnoj strani, domaći odbili, Ivanušec u pokušaju „škarica“ nije najbolje zahvatio loptu. Tri minute kasnije Emreli je ušao u kazneni prostor, malo s lijeva, gađao ljevicom, ali lopta je prohujala uza sami donji suprotni kut.

U 85. je ponovno zaiskrilo pred Dinamovim golom, Lamine Ba snažno je potegnuo ljevicom s desetak metara s lijeva, a Livaković paradom iščupao loptu ispod grede.