Dinamo II – Rudeš 1:1

Remi istočnoga i zapadnog susjeda

Niko Janković u vratnicu, Daniel Tueto u vratara pa pored gola... Nogometaši Dinama II stvarali su, ali i propuštali prilike u trening dvoboju protiv također vrlo dobroga „kolege drugoligaša“ Rudeša. Na pomoćnom travnjaku maksimirskoga stadiona gradski su suparnici odigrali 1:1.

U atraktivnoj završnici dvoboja Dinamo II poveo je u 83. minuti kad je sveprisutni i kao osica „dosadni“ i neumorni Lukas Parger oteo loptu na desnoj strani, pobjegao nekoliko koraka i zavrnuo oštru loptu prema vratima. Pritom je okrznula Rudešova braniča i otkotrljala se u mrežu. Gosti su ipak izjednačili četiri minute kasnije. Nakon udarca iz kuta u gužvi je pred Dinamovim vratima najspretniji bio Pavković i zakucao loptu u gol.

Imali su, doduše, gosti priliku još u 33. minuti kad je Liklin snažno pucao pod gredu, a maksimirski vratar Nikola Čavlina paradom izbio u korner. Janković je u 62. povukao napad i sa 17 metara pogodio vratnicu, da bi ubrzo potom Bernard Karrica nakon prodora lijevim krilom dvaput servirao loptu u sredinu gdje je Tueto jednom pogodio vratara, a drugi put promašio vrata.

Zagreb, 29. srpnja

Trening utakmica

Stadion Maksimir, pomoćno igralište

Dinamo II: prvo poluvrijeme: Čavlina – Ravlija, Jelenić, Leš, Antovski – Bošković, Tomek; Batistić, Svržnjak, Kapitanović – Barišić, drugo poluvrijeme: Čavlina (60. Šarkanj) – Parger, Jelenić, Leš, Antovski – Magdić; Tomek (65. Svržnjak - povratak u igru), Duvnjak, Janković, Karrica – Tueto

Trener: Goce Sedloski

Rudeš: Sušak (77. Kralj) – Bagarić (65. Burmudžija), Owonzu (73. Palić), Pavković, Jergović (57. Brajković) – Muić (67. Klarić); Burić (57. Dajčer), Liklin (73. Čerkez), Jalinous (61. Marković), Raužan (65. Kolega) – Čabraja (73. Đukić)

Trener: Džemal Adilji

Strijelci: 1:0 Parger (83.), 1:1 Pavković (87.)