Dinamo - Genk 1:1

Remi s Genkom i podjela bodova na Maksimiru

Igrači Dinama odigrali su 1:1 s Genkom u 5. kolu Europa lige na stadionu Maksimir i tako upisali novi bod u skupini te su ujedno osigurali nastavak sezone u UEFA natjecanjima, jer ukoliko ne prođu dalje u Europa ligi, igrat će u Konferencijskoj ligi.

Iako su imali priliku već u ovom susretu osigurati drugo mjesto skupine i proljeće u Europa ligi, u slučaju da su upisali pobjedu, ovako će uz osvojeni bod priliku za prolaz skupine ovog natjecanja imati u zadnjem kolu protiv West Hama.

Ovim rezultatom plavi će sigurno igrati proljeće u Europi, samo će zadnje kolo i konačni raspored u grupi H donijeti odluku o tome u kojem natjecanju.

Krenuli su plavi iznimno motivirano, srčano i hrabro u utakmicu protiv Genka. Iako u prvih pola sata igre nije bilo previše izglednih situacija, u 17. minuti pokušao je prvo zaprijetiti Menalo, ali gostujući vratar brani. Imao je Dinamo od početka i veći posjed lopte, a ubrzo je na gol pucao Oršić čiji pokušaj na drugoj stativi odlazi preko gola. Pogodak Dinama vidjeli smo u 35. minuti susreta. Dugu je loptu poslao Theophile-Catherine, a na pravom je mjestu bio Menalo koji se u punom trku riješio svog čuvara i sjajno matirao golmana belgijske ekipe za 1:0 i veliko slavlje.

Nekoliko trenutaka kasnije dobru je priliku za povećanje prednosti imao Mišić, ali njegov je pokušaj iz kornera zaustavio Vandevoordt. I dok se činilo da će momčadi otići na odmor uz 1:0 nakon jedne minute sudačke nadoknade, jedna greška obrane plavih bila je dovoljna da iz blizine Ugbo iskosa zatrese mrežu za neobranjivih 1:1.

U nastavku susreta prvi je svoj udarac okušao Ivanušec, u 50. minuti pucao je na gol Genka, ali vratar je bio ponovno na mjestu. Plavi su pokušavali, nizali prilike, ali nisu uspjeli pronaći prostor za pogodak. U 81. minuti vidjeli smo odličan siloviti pokušaj Špikića s nekih 20 metara, ali vratar upisuje novu obranu. Par minuta kasnije sjajan pokušaj Gojaka jako iskosa s desne strane, ali Vandervoordt u zadnji tren vadi loptu ispod prečke.

U 86. minuti fantastične dvije obrane Livakovića, prvo pokušaj Paintsila s desne strane, zatim odmah u nastavku akcije pokušao je ugroziti domaćina i Bongonda, ali sjajni vratar Dinama sačuvao je svoju mrežu. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, susret je završio 1:1.

U zadnjoj utakmici skupine Dinamo gostuje u Londonu kod West Hama koji je već osigurao prvo mjesto skupine, a utakmica je na rasporedu 9. prosinca.