Prijateljska utakmica, 6.7.2019., 12:00h, stadion Fazanerija, Murska Sobota

Sudac: Darjan Kovačić

Dinamo: Livaković - Stojanović (od 23. Pinto) (od 77. Andrić), Theophile (od 64. Lešković), Perić (od 64. Gvardiol), Leovac (od 64. Šitum) - Kadzior (od 64. Atiemwen), Ademi (od 64. Gjira), Gojak (od 64. Majer) - Hajrović (od 46. Ćuže), Oršić (od 46. Marin), Gavranović (od 64. Petković)

Orenburg: Dovbnia - Šakov, Sivakov, Kozlov - Malik, Miškić, Ajupov, Terehov - Maljarov, Ricardo - Despotović

Žuti kartoni: Despotović, Gavranović

Strijelci: 0:1 Maljarov (30.), 1:1 Kadzior (47.), 1:2 Despotović, 2:2 Ćuže (71.)

Za kraj pripremnog perioda u Sloveniji, igrači Dinama odradili su posljednju prijateljsku utakmicu. Protivnik je bio ruski klub novi prvoligaš Orenburg, a u neizvjesnom i zanimljivom susretu momčadi su odigrale neriješeno 2:2. Pogotke su postigli Damian Kadzior i Mario Ćuže.

Trener Bjelica za posljednji je ispit na pripremama odlučio da će krenuti sljedećih 11: Na golu Livaković, stoperi Perić i Theophile, na bokovima Stojanović i Leovac. Ispred njih Kadzior, Ademi i Gojak, a prema naprijed Hajrović, Oršić i Gavranović.

Prva izgledna prilika za Dinamo u 28. minuti susreta; Gavranović je sjajno pronašao Kadziora koji utrčava u kazneni prostor i puca na gol, ali vratar Dovbnia brani. Neiskorištenu priliku kaznili su ruski igrači dvije minute kasnije kada je Maljarov u punom trku loptu s linije 16 metara preko istrčalog Livakovića poslao u mrežu za vodstvo 1:0. U 41. minuti pokušali su izjednačiti igrači Dinama; Kadzior je s desne strane ubacio u kazneni prostor, a Gavranović glavom u skoku prebacio gol Orenburga. Unatoč nekoliko prilika i pokušaja prije isteka prvog dijela, nije bilo promjene rezultata.

U drugom poluvremenu, točnije 47. minuti zatresla se napokon mreža Orenburga. Ćuže je lijepo dodao za Gojaka koji s desne strane kroz noge protivničkog igrača gura do Kadziora, a ovaj iskosa iz kaznenog prostora kroz tri protivnička igrača trese suprotni kut za 1:1. U 60. minuti ruski klub ponovno dolazi u vodstvo. Perić je glavom pokušao zaustaviti dugu loptu s polovice Dinama, ali je u padu nespretno poslao prema kaznenom prostoru Dinama, a u trku s Livakovićem Despotović je ipak bio brži i iz blizine iskosa zatresao prazan gol za 2:1. Gledali smo zanimljive pokušaje s obje strane, a nova dobra akcija Plavih stigla je u 71. minuti. Pinto se riješio čuvara i ubacio s lijeve strane, Majer s nekih 18 metara gurnuo precizno u kazneni prostor gdje je bio Ćuže koji na kraju sa 6-7 metara postavlja na konačnih 2:2. Pokušali su prije samog kraja susreta kombinirati Andrić i Marin, ali Marin s lijeve strane šalje loptu u vanjski dio mreže. Orenburg je u posljednjim sekundama zatresao i stativu Dinama, ali promjene rezultata više nije bilo.

Delegacija Dinama nakon utakmice se uputila prema Zagrebu, igrači će dobiti zasluženi dan odmora, a od ponedjeljka je na rasporedu nastavak trenažnog procesa i priprema za novu sezonu. Prva utakmica u novoj sezoni igra se u subotu, 13. srpnja - Superkup u kojem će na Maksimiru snage odmjeriti Dinamo i Rijeka.