UYL Salzburg - Dinamo 2:0

Plavi juniori bez pozitivnog rezultata u Salzburgu

Autor fotografije: PIXSELL

Juniori zagrebačkog Dinama u 3. su kolu natjecanja UEFA Youth League odmjerili snage protiv vršnjaka iz Salzburga, a austrijska je momčad pobijedila s 2:0.

Na stadionu Grödig od prve se minute igrala iznimno čvrsta i fizički zahtjevna utakmica s minimalnim brojem prigoda pred vratima pa se mreže do predaha nisu zatresle.

U drugom poluvremenu na terenu se odvijao sličan scenarij, no dvadesetak minuta prije kraja utakmice Salzburg je uspio doći do vodstva. Sulzbacher je u 71. minuti s centra prebacio obranu Dinama, a pred vratarom Pršljom najbolje se snašao napadač Konate, koji je pak prebacio našeg čuvara mreže i poentirao za vodstvo domaćina.

Ritam utakmice nakon toga je znatno usporio, a rezultat se više nije mijenjao do sudačke nadoknade kada je nakon prekršaja na desnoj strani šesnaesterca loptu namjestio Tolgagan Sahin i preko živog zida pogodio mrežu Dinama za konačnih 2:0.

Dinamo je sada na ljestvici svoje skupine na trećem mjestu s tri osvojena boda, prvo mjesto drži Milan s pet bodova, koliko ima i drugoplasirani Salzburg. Na začelju grupe je Chelsea s dva boda. Inače, u drugom susretu 3. kola u ovoj skupini Chelsea i Milan su u Londonu odigrali neriješeno, 1:1.

Sljedeći susret momčad Ivana Senzena očekuje već za šest dana, u utorak 11. listopada kada će Salzburg u sklopu 4. kola grupne faze natjecanja UEFA Youth League gostovati u Kranjčevićevoj.