Nedeljanec – Dinamo 0:7

Sedam pogodaka na reviji u Nedeljancu

Ni kiša niti hladno vrijeme nisu zaustavili nogometne poklonike u Nedeljancu da uveličaju zanimljiv sportski hepening. U revijalnoj utakmici Dinamo je u gostima svladao domaćega niželigaša Nedeljanec sa 7:0. Publika je na kraju, uz sjajnu atmosferu i uživanje u nogometnoj predstavi, pljeskom ispratila sve aktere, od Nedeljanca koji se postavio hrabro i nastojao pokazati svoj nogometni „šmek“ do Dinama koji je zadovoljio gledatelje atraktivnim golovima. Poseban naklon, dakako, zaslužuju i sjajni kibici što su, unatoč hladnom vremenu i kiši ,ostali uz teren svih 90 minuta.

Maksimirski je trener Damir Krznar izveo kombiniranu postavu s nekoliko mladih igrača regrutiranih iz druge momčadi plavih, a pažnju je privukao i kamerunski napadač Sunday Jang Junior koji je na probi u B momčadi, a koji se na svojoj premijeri za seniore predstavio – pogotkom. Zanimljiva je pritom i simbolika u igri riječi: u nedjelju je Nedeljancu zabio – Sunday.

Mrežu je u osmoj minuti načeo mladi Fran Tomek, inače član Dinama II. Marko Tolić ostavio mu je loptu petom, a Tomek sa 16 metara precizno pogodio donji kut. Sedam minuta kasnije Daniel Štefulj na lijevoj je strani podvalio loptu u prostor Komnenu Andriću koji je efektnim potezom s 15 metara polulobom precizno poslao loptu pod samu gredu.

U samome smiraju prvoga dijela Emir Dilaver u suparničkom je kaznenom prostoru vješto spustio loptu Dariju Špikiću koji je s desetak metara u padu volejem torpedirao loptu u mrežu.

Jangov je pogodak za 0:4 osvanuo u 68. minuti. Vinko Rozić ubacio je s desne strane, a mladi kamerunski napadač u puno trku poslao loptu u gol. Rasmus Lauritsen u 76. je glavom nakon udarca iz kuta povisio na 0:5 da bi priču dalekometnim udarcima zaključili Tolić u 87. i Andrić u 90. minuti.

Zanimljivo je da je na startu drugoga poluvremena u sastavu Nedeljanca zaigrao i Petar Rog, brat nekadašnjega Dinamova vezista Marka Roga. Domaću je momčad s klupe prevodio trener Damir Maretić, bivši Krznarov suigrač iz doba dok su igrali za varaždinski Varteks.

Prije utakmice održana je kratka ceremonija predaje poklona između domaćina i hrvatskog prvaka. GNK Dinamo još jednom zahvaljuje NK Nedeljanec na lijepom gostoprimstvu i ugodnoj atmosferi.

Nedeljanec, 10. listopada 2021.

Prijateljska utakmica

Igralište NK Nedeljanec

Nedeljanec; prvo poluvrijeme: Pozder – Đunđek, Žmegač, Škvarić, Stopinšek, Buhin – Glavaš, Šestak, Modrić, Kučko – Kovačić; drugo poluvrijeme: Pozder (71. Šprem) – Gredelj (77. Posavec), Kučko (71. Varga), Škvarić, Stopinšek, Levatić – Brezovec, Mihalić (65. Buden), Rog (62. Štefulj), Žganec (62. Blažeković) – Bistrović (77. Osredek)

Trener: Damir Maretić

Dinamo; prvo poluvrijeme: Horkaš – Theophile, Dilaver, Perić, Štefulj – Mišić; Špikić, Tomek, Tolić, Čop – Andrić; drugo poluvrijeme: Horkaš (71. Mandić) – Theophile (62. Crnac), Lauritsen, Moubandje, Leovac – Mišić (62. Rozić), Perić; Špikić, Tolić, Čop (62. Jang) – Andrić

Trener: Damir Krznar

Sudac: Nikola Jelić (Ribić Breg), Gledatelja: 600

Strijelci: 0:1 Tomek (8.), 0:2 Andrić (25.), 0:3 Špikić (45.), 0:4 Jang (68.), 0:5 Lauritsen (76.), 0:6 Tolić (87.), 0:7 Andrić (90.)