Dinamo - Slaven Belupo 3:3

Šest pogodaka, podjela bodova

Četiri gola u prvih dvadesetak minuta, po dva na svakoj strani terena, čak šest pogodaka ukupno, rezultatska neizvjesnost, napadački nogomet uz nekoliko atraktivnih poteza za pljesak... I bez pobjednika. U zanimljivom dvoboju 5. prvenstvenog kola Dinamo i Slaven Belupo odigrali su 3:3.

Pogoci su  na otvaranju utakmice sijevali „rafalnom“ brzinom. Gosti su poveli u 33. sekundi prve minute, a domaći izjednačili također u 33. sekundi, ali četvrte minute igre. Kevin Theophile u svom je kaznenom prostoru u naoko bezopasnoj situaciji, kad su mnogi očekivali da će mirno iznijeti loptu, poslao paralelu ulijevo Jošku Gvardiolu, no sve je to vrebao gostujući napadač Franck Etoundi. Uspio je dohvatiti loptu, pritom se mladi maksimirski stoper poskliznuo, a Etoundi zatresao mrežu za vodstvo gostiju. Točno tri minute kasnije Damjan Daničić na lijevoj je strani proigrao Mislava Oršića, on ubacio desnom nogom, gostujući branič Bruno Goda spustio glavom, a loptu dohvatio Mario Gavranović i iz okreta zakucao u gol.

Ponovno je Dinamo zabio nakon četiri minute razmaka i ponovno je strijelac bio razigrani Gavranović. Presjekao je loptu na suparničkoj polovici terena, proigrao Lovru Majera, koji mu je vratio na 15 metara, a maksimirski napadač precizno plasirao u sami donji kut.

Gosti su se „vratili u igru“ u 22. minuti kad je Ivan Krstanović zabio iz jedabaesterca nakon što je Sadegh Moharrami sapleo Etoundija.

Novo Dinamovo vodstvo, ali i novi povratak koprivničke momčadi osvanuli su sredinom drugoga dijela u razmaku od pet minuta, Plavi su poveli iz munjevite akcije: Luka Ivanušec poslao je okomitu loptu za Gavranovića, on efektno iz prve produljio petom, a Majer izbio sam i vješto pogodio za Dinamovih 3:2. Gosti su ubrzo ponovno „vratili kotač na početak“, Nemanja Glavčić zavrnuo je s lijeve strane, a Törles Tim Knöll glavom na „drugoj vratnici“ skrenuo loptu u mrežu.

Bilo je tu još prilika, koprivnički je vratar Ivan Filipović „iščupao“ loptu ispod grede nakon udarca Arijana Ademija u 29. minuti. Šest minuta kasnije Gavranović je priredio dopadljivu minijaturu kad je žonglerskim potezom primirio visoku loptu pa „lažnjakom“ prošao suparnika... No, sudac je ipak pokazao zaleđe.

Dinamo je u završnici silovito jurio pobjedu, ali lopta ipak nije odsjela u mreži. U 88. je minuti koprivnički branič Matko Zirdum prekršajem zaustavio Komnena Andrića u punom trku u kontranapadu i zaradio drugi žuti karton.

Dvoboj 6. kola između Dinama i Rijeke je odgođen pa će plavi sljedeće iskušenje u HNL-u imati 3. listopada u gostima u Varaždinu.

Zagreb, 19. rujna 2020.

HT Prva liga, 5. kolo

Dinamo – Slaven Belupo 3:3

Stadion Maksimir

Dinamo: Zagorac – Moharrami (46. Stojanović), Theophile, Gvardiol, Daničić – Jakić, Ademi (66. Ivanušec); Majer, Tolić (66. Kastrati), Oršić (83. Andrić) – Gavranović; Trener: Zoran Mamić

Slaven Belupo: Filipović – Bogojević, Van Bruggen (46. Zirdum), Paracki, Soldo, Goda – Mlinar (70. Knöll), Bačelić-Grgić, Glavčić (90+2. Prce) – Krstanović (57. Jeffren), Etoundi (70. Iličić); Trener: Tomislav Stipić

Sudac: Dario Kulušić (Šibenik), Gledatelja: 713

Crveni karton: Zirdum (Slaven Belupo, 88. - drugi žuti)

Strijelci: 0:1 Etoundi (1.), 1:1 Gavranović (4.), 2:1 Gavranović (8.), 2:2 Krstanović (22. - 11m), 3:2 Majer (68.), 3:3 Knöll (73.)