1.HNL Juniori

Sjajni Janković za trijumf Dinama na Poljudu

Dinamovi juniori su u odgođenoj utakmici 11. prvenstvenog kola gostovali kod svojih vršnjaka iz Hajduka na Poljudu i u iznimno zanimljivoj utakmici s puno prilika plavi su slavili s 3:2.
Momčad trenera Andreja Miokovića povela je već u 11. minuti nakon prekrasno izvedenog slobodnog udarca Nike Jankovića koji je pogodio same rašlje vratara Tonija Silića.
  Ipak, sedam minuta kasnije Stipe Biuk je nakon odbijene lopte Roka Jurišića postigao pogodak za izjednačenje. Biuk je ubrzo, u 33. minuti, pripremio i novi pogodak domaćih za rezultatski preokret. S lijeve je strane ubacio loptu u kazneni prostor, a Marin Ljubičić glavom poentirao za vodstvo bijelih.
  Nakon primljenoga pogotka Dinamo je zaigrao još žustrije, a takvim su, agresivnim pristupom plavi stvarali prilike i preuzeli kontrolu igre. Fran Tomek je oduzeo nekoliko važnih lopti i tako proigrao Jankovića koji se u 63. minuti odlučio za snažan udarac, i to ponovno u – rašlje! Ali, ovaj put u drugi kut. Uslijedila je dominacija mladih maksimirskih nogometaša, pritiskali su suparničku obranu i na taj način u 70. minuti posve preokrenuli rezultat i dohvatili pobjedonosni pogodak. I opet je jedan od glavnih aktera bio sveprisutni Janković. Povukao je loptu prema kaznenom prostoru i spretno proigrao Tomislava Duvnjaka koji je s lijeve strane precizno plasirao loptu u suprotni donji kut.
  Dinamovi su nogometaši, unatoč vodstvo, nastavili u snažnom ritmu, visoko su pritiskali suparničku obranu pa je tako Ante Crnac ukrao loptu vrataru Siliću, ali ipak nije uspio pronaći put do mreže.
  Nakon 12 odigranih kola Hajduk je i dalje na vrhu ljestvice, a Dinamo mu se ovom pobjedom primaknuo na bod zaostatka. U sljedećem kolu plavi gostuju u Varaždinu, dok Splićani dočekuju Rijeku.

Hajduk – Dinamo 2:3 (2:1)
Igralište: Poljud
Sudac: Dario Kulušić (Šibenik)

Strijelci: 0:1 Janković (12), 1:1 Biuk (18), 2:1 Ljubičić (32), 2:2 Janković (64), 2:3 Duvnjak (70)